Orman kanunu ve ‘hayvanlar alemi’!

Suriye Kurtlar sofrasında peki ya sonra!.. Avcılar ‘av’ olacaksa!:::

Davutoğlu Amerika’da .. İsrail Dışişleri Bakanı Avi Liberman Amerika’da .. Emperyal odaklar ve onların bölge aktörleri Suriye’yi ve daha sonra İran’ı işgal planlarını tartışıyorlar…Pazartesi günü Suriye’yi çökertmek için yeni bir ortaklık kurulacak. Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan ortak girişimiyle  Suriye üzerine oynanan oyunun 2. Perdesi  başlayacak.Önümüzdeki birkaç hafta içinde küresel çetenin  yazdığı senaryo, ABD ve Avrupa basınında açıkça yeralıyor.. Anlaşılan  ABD  ve Avrupa’daki kan içiciler   ‘diplomatik çözüm’ sakızını çiğnerken, Türkiye ve Körfez ülkelerini Suriye’de aktif göreve çağıracak.. Efendileri ağzını açmadan göreve atlayan bölge uzantıları  Libya modelini örnek alacak!

Son günlerde  Batı basınında, ABD resmi raporlarında ve siyasi aktörlerin toplantılarında ortaya çıkan ‘hedef ülkeyi çökertme adımları’yla ilgili  özet aşağıda:

 1.  Türkiye ve Körfez ülkelerinin aktif girişimiyle Suriye’ye saldırı başlatılacak.
 2. Haçlı orduları  (koalisyon güçleri ve NATO) Koruma Yasası (R to P) çerçevesinde  oyuna daha sonra katılacak.
 3. Beyaz  Saray basın sekreterinin açıklamasına göre  ‘müdahale’ sonrası İNSANİ YARDIM  ekipleri bölgeye girecek.  Tampon bölge oluşacak   Sözkonusu bölge  Hatay Halep arası olacak.
 4. Ankara, Riyad ve Doha ‘Hür Suriye ordusu’nun silah mühimmat ve istihbarat olarak arkasında duracak
 5.  ‘Suriye’nin Dostları’ koalisyonu ABD, Fransa,İngiltere ve Arap Birliği ,Birleşmiş milletler Güvenlik konseyi VETO’sunu yok saymış olacaklar. İş oldu bittiye gelecek.
 6. İsrail istihbarat sitesi Debka file raporuna göre, Katar ve Suudiler kendi özel birlikleriyle  Humus’da  zaten yerleşikler. Şam’a sadece160 kilometremesafedeler.
 7. Türkiye.. Davutoğlu’nun beyan ettiği üzere   ‘İnsani yardım koridoru’ için çalışmaları başlattı
 8. Türk-Arap silahlı kuvvetleri  önce Humus, daha sonra da belirlenmiş diğer birkaç yerleşim bölgesine  konuşlanacak .  Ve Libya’daki gibi  işgal tamamlanacak.
 9.  İşgal ilerlerken İsrail İran’la çatışmaya başlayacak..
 10.  Bu arada acaba İran, Rusya ve Çin armut mu toplayacak? Ve unutulan bir nokta, Türkiye başta olmak üzere, ağır baskı ve işkence altında varolma savaşı veren Körfez İşbirliği ülkelerinin vatandaşları acaba Haçlıların yanında mı yeralacak?
 11.  Batı tarafında savaşan/savaştırılan yönetimlere karşı  ayrılıkçı örgütler / mezhepler savaşan ülke topraklarında bağımsızlık ilan edecek
 12. Haçlı uç beylerinin yönettiği ülkelerde milli güçler  kurtuluş mücadelesine evrilecek! *

Son olarak bir alıntı  Suriye’den başlayan bu kan kokusunun altında ne var  belki biraz daha açıklayıcı olur.. İşte ABD İçişleri Bakanlığı raporu :

‘Suriye küresel ekonomiye girmedi. Özelleştirme programlarına uymadı. Wall Street bankerlerinin hedeflerine uygun davranmadı. Esad, Suriye ekonomisini liberal ekonomiye uydurmadı. Ekonomi devlet denetiminde kaldı.’ (Bkz:http://www.state.gov/r/pa/ei/bgn/3580.htm#econ)

Demek ki esas mesele TEK DÜNYA DEVLETİNE giden yolda Suriye’nin oyun bozanlık etmesi dünya bankerlerinin arzusu hilafına hareket etmesi..

Tüm bu gelişmelerin Suriye’ye ve bölgeye ‘DEMOKRASİ’ getireceğini sanacak kadar zeka özürlüyseniz ve bunun sonrasında  Türkiye’yi,  bir paylaşım  savaşında ‘paylaşılacak bir  cephe ülkesi olarak KAN gölüne sürükleyeceğini göremiyorsanız,  siz ‘bekleyip görecek’ olanlardansınız!