Millet Bileşeni

Türk Milletinin bin ikiyüz yıllık devlet geleneğini ve bu kadar devlet birikimini biz ne zaman unuttuk bilmiyorum ama son zamanlardaki yaşadıklarımız bende, hayal kırıklığı oluşturuyor. Ya bu millet bunca asırlık birikimlerini yok etti. Ya da devleti idare edenler özlerini kaybetti. İt izlerinin, at izlerine karıştığı bir dönemimi yaşıyoruz, yoksa başka bir döneme mi şahitlik ediyoruz bilmiyorum. Bildiğim tek bir şey var. Son zamanlarda muhalefetin bileşenleri öyle şeyler söylüyor ki ,tüm teröristleri sanki vatan haini değiller de, biz sade vatandaşlara kanımca onları vatanperver olarak görmek hissiyatı oluşturuluyor gibi geliyor. Muhalefet bizlerle dalga mı geçiyor. Yoksa aklımızla mı alay ediyorlar. Bunca şehit analarının karşısına çıkıpta nasıl oy isteyeceğinizi bir düşünseniz iyi olacak.

Bu milletin yönetimine talip olanlar bu milletin aklıyla değil de, geleceğinin mimari- sini uygulamaya çalışsalar daha iyi olacak. Bu gün batı hayranlığından, doğunun da öcü gösterilmesi durumundan kurtulunca daha iyi olacağından hiç kuşkuları olmasın. Ben denizin acizane bir tasfiyesidir. Bizleri idare etmeye talip olan muhalefet bileşenlerine.

O kadar farklı görüşleri ve siyaset bilimcilerini takip ediyorum ki sade vatandaşın kafasını karıştırmaktan öteye giden bilimsel hiç bir veri ve bilgelik yok. Hal böyle olunca muhalefet bileşenleri mevcut iktidarın ekmeğine ya sürmekten başka bir işe yaramıyor. Sayın okurlarım bence böyle, sizce nasıldır bilemem. Yoruma açıktır. Bir de son günlerde, eski sistemle yeni sistemin hararetli tartışmaları oluyor. Şurası çok açık,  yeni sisteminde elbette sorunlu yanları var. Ama muhalefet bileşenleri somut çözümler yerine, yoruma açık üstü kapalı çözümler üretiyor. Bu durumda ben vatandaş olarak ikna olmuyorum. Topluma eski sistemi övünceye kadar, yeni sistemi iyileştirme önerileri getirmeniz gerekiyor. Türkçede bir ata sözü var. ”Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağar” diye tekrar ola-çak ama bir hatırlatayım dedim. Ne çabuk unuttunuz. Günlerce, aylarca bir hükümet kurulamadığını. Sizler daha iyi bilirsiniz ama yeni sistemin arızalı taraflarına çözüm arayın. Çözüm bulun, bu milleti ikna edin ve yönetime talip olun. Yoksa bu iktidarın ekmeğine çok yağ çalarsınız. Benden söylemesi!…Ha son günlerde yağlara da çok zam geliyor..