Irkçı değil, Boyalcalı’yım!

Sayın Başbakanımız 6 Haziran günü Çankırı’ya geldi. Burada düzenlenen mitingde benim gibi insanları işaret ederek, “Irkçı bunlar, ırkçı. Kafatasçı!” dedi ve gitti.

Bir MHP’li olduğumu zaten biliyorsunuz. Bu nedenle birazdan yazacaklarımı objektiflikten uzak bir partili görüşü olarak algılayacaklara en küçük bir itirazım olmaz, olamaz. Ancak, fanatik olmayan ılımlı seçmenlerin beni/benim gibileri anlayacağını umut ederek buradan sormak istiyorum:

Benim “Irkçı” olduğumu gösteren, satır aralarına gizlenmiş dahi olsa ırkçılığıma belge sayılabilecek bir yazımı, bir konuşmamı, bir davranışımı göreniniz, duyanınız, bileniniz var mı?

Ayakkabılarımı boyayan ve “Çetin abi” diye her gün kapımı açan çocuklara bir Allah’ın günü etnik kimliklerini aşağılayan tek bir sözümü işiteniniz, o çocukları kapılarını yanaştırmayan insanlar yüzünden kırılmış onurlarını, gururlarını benim gibi tamir etmeye çalışanınız, çabalayanınız var mı?

Allah’ın bir tek günü, etnik kimliğinden dolayı, herhangi bir kişiyi aşağıladığımı, herhangi bir esnafla ticaretimi kestiğimi, herhangi bir insana benzer bir tavsiye ya da telkinde bulunduğumu hatırlayanınız, duyanınız var mı?

Bir MHP’li olduğumu zaten biliyorsunuz. Ama belki de “Boyalcalı” olduğumu bilmeyenleriniz vardır. Bu şehirde, bu şehrin sokaklarında “Allah’ın Boyalcalısı” diye başlayarak benim köyümün, benim köylümün şu ya da bu sebeple tahkir edilmediği, aşağılanmadığı bir gün geçireniniz var mı?

Bırakın ırkınızı, etnik kimliğinizi, alt-üst kan bağlarınızı, köyünden, köylüsünden, mensubiyet duygusundan dolayı “Boyalcalı” olmanın ağır yükünü omuzlarında taşıyan hemşerilerimin incitilen onurunu tamir etmek için, bu tahkir ve tazyike karşı çıkanınız var mı?

Daha dün, AKP’nin eski il başkanlarından biri çıkıp da Boyalcalılar’a “Düne kadar eşekle şu çekiyordunuz, ne zaman adam oldunuz?” diye bağırırken, bu terbiyesizliğin karşısına dikileniniz, tepki göstereniniz var mı?

Sayın Başbakanımız 6 Haziran günü Çankırı’ya geldi. Burada düzenlenen mitingde benim gibi insanları işaret ederek, “Irkçı bunlar, ırkçı. Kafatasçı!” dedi ve gitti.

Arkasında Ülkü Ocaklarından yetiştiğini iddia eden Av. İdris Şahin ve “Bir MHP’li olarak MHP’liler’den oy istiyorum” diyerek seçim turları yapan Hüseyin Filiz vardı. Bu ağır hakareti içlerine sindire sindire dikildiler, dikilebildiler orada. Milletvekili olabilmek için, önce şahsıma, sonra sevdama, sonra da tüm MHP sevdalılarına yapılan bu hakareti sessizce dinleyip, yüzleri kızarmadan o platformda kalabildiler.

Aksu’da, Karatekin’de, Alibey’de, Mimar Sinan’da, Kırkevler’de, Esentepe’de, Buğdaypazarı’nda, Tuzlu Bağları’nda, şurada, burada oturan ve hayatında olağanüstü değişiklikler istemeden, herkesle ve her kesimle barışık yaşamaya çalışmaktan başka gayesi olmayan Çankırılılar, size sesleniyorum!

Siz kimin arkasında dikiliyorsunuz?