Göç Cenneti

Bildiğimiz gibi son günlerde, medyada büyük televizyon kanallarında enine boyuna göçü tartışıyorlar. Tabiki tartışılacak tabi ki sorunlara çözüm aranacak. Buraya kadar herşey tamamdır.
Bütün sorunlarda olduğu gibi, göç sorunu da sadece Türkiye’nin değil bütün dünyanın sorunudur. Gelin bu sorunun çözümüne ve sorunun asıl kaynağına bir göz atalım ve çözüm oluşturalım. Sözüm ona kendilerini son derece medeni bulan medeniyetsiz batı ülkeleri, ikinci ve üçüncü dünya ülkelerini karıştırarak en büyük sorunlara parmak basıyorlar. Bunun babalını nasıl verecekler orasını, Rabbim bilir. Hepimizin şahitlik ettiği batı emperyalizmi, Üçüncü dünya savaşını yıllar önce Afganistan’dan başlatarak bütün orta doğuyu savaşa sürüklemiştir. Bunun nedenlerini, sebeplerini ve sonuçlarını hep birlikte yaşıyoruz. Ülkemize son yıllarda gelen büyük göç akınlarına şahitlik ediyoruz. Utanmaz batı ülkelerinin birinci ağızlardan, söylenen mide bulandırıcı sözlerini hep birlikte istiyoruz. Sanki Türkiye’yi bir göç cenneti olarak görüyorlar, bu alçak kafalar. Bildiğimiz gibi hep oynan oyunlarına bir kılıf bulmaya çalışıyorlar. Göçmek zorunda kalan bu insanlar ve toplumlar, durup dururken göç etmiyorlar. Göçe zorlanıp, yerlerinden, yurtlarından, vatanlarından koparılıyorlar. Parça bincik oluyorlar .Ne kadar tarifi zor bir durum, kelimelere dökmek bile çok zor. Yeni bir gelecek, yeni bir umut arayarak, hayatları pahasına yollara çıkıp yeni umutlara yelken açıyorlar. Ya var oluş, yada yok oluş. Düşündükçe insanın içi daralıyor. Aklıma yıllar önce işçi olarak, Almanya’ya giden gurbetçilerimizin bir sözü aklıma geldi. Almanya’da yabancı, Türkiye’de Almancıyız derlerdi. İnsan düşününce ne kadar zor olduğunun farkına varıyor.
Bu gün ülkemize gerekli sebeplerle göç etmiş olan; Afganlı, Iraklı, Suriyeli toplam 5 milyon göçmene; iş, aş, umut ve gelecek oluyoruz. Ensar olmakta böyle bir şey olsa gerek. Dünya’da kaç millet var, ekmeğini geleceğini paylaşan, bana sorarsanız bizden başka hiç bir millet yok .Bu şinaz kadir millet, akademik personele Dr. Tezleri olacak kadar önemli işlere parmak basıyor. Bütün dünya bu kadar göçün nasıl üstesinden gele bildiğimize cevap arıyor. Aramaya da devam etsinler. Çünkü cevabı bulamayacaklar. Göçe zorlanan bu insanlar bir gün gelecek ,bütün dünyadan bunun hesabını soracaklar. Biz bu büyük göç sorunun üstesinden gelmeye çalışırken batı hala yeni sorunlar çıkarmaya devam ediyor. Biz bu kardeşlerimizin kader ortağı olmaya devam ederek, iyi günde, kötü günde hep birlikte koca bir Türkiye olma yolunda ,geleceğimizi inşa edeceğiz. Ey batı, kendi utancınla, yeni ayak oyunlarınla boğuşmaya devam et. Unutma her insanın ve ülkenin bir hesabı var. Ama Rabbimin hesabı çok ama çok farklıdır