Çankırı Dışında Çankırı

Çankırı dışında, Çankırı’da yaşayandan çok daha fazla Çankırılı olduğu hepimizce malumdur. Bu nüfusun önce Devlet sonra Çankırı menfaatleri doğrultusunda bir araya getirilmesi çok önemli bir icraat olacaktır.

İşte bu kapsamda yapılan çabaların bir parçası olarak 11 Mart Pazar günü İstanbul Bahçelievler öğretmenevinde ÇANDEF-Çankırı Dernekler Federasyonunun sabah kahvaltısına konuk olduk.

Meclis Başkan Vekili Meral AKŞENER Hanımefendinin de onurlandırdığı kahvaltılı sohbet toplantısında İstanbul’da yaşayan Hemşerilerimi bu kadar diri görmek beni umutlandırdı, duygulandırdı. MHP Çankırı İl Başkanı Ali ACIBUNAR ve arkadaşlarının Çankırı’dan iştirakleri de toplantıya ayrı bir anlam kattı.

Hele federasyon yetkililerinin yaptıkları konuşmalarda, bulundukları ilçe, belde, mahallelerdeki her yere hemşerilerimizin aday olması isteği ve mesajı övgüye değerdi.

Hasan BENLİ Bey’in konuşmasındaki girizgâh ise Çankırı’nın Çankırılının kültürünü, geçmişini, tarihini anlatması bakımından harikulade idi.

Artık Çankırı’nın Çankırılının beklemeye tahammülü kalmamıştır. Bulundukları ortamlarda en iyi yerleri hedeflemeliler ve buna göre mücadele etmelidirler.

Çankırılının İstanbul’da atılım yapmasının zamanı geldi de geçmektedir bile. Bunun farkında olarak ÇANDEF bünyesinde 4 kişi ile yola çıkan Ömer BEZCİ Bey’in o gün toplanmasını sağladığı yaklaşık 400 dava arkadaşının 10 katını, hedeflediği şekilde çok kısa bir süre sonra bir araya getirebileceğine eminim.

Yeter ki Çankırılıyı bir araya getirip güç birliğini sağlama çabaları kişilik, benlik mücadelesine dönmesin.

Bu duygularla önümüzdeki 18 Martta olağandışı bir şey olmazsa görevi bırakacak olan ÇANDEF Başkanı Ömer Lütfi ÖZENÇ Bey ile Çankırılı Ülkücüler İstanbul’da buluşuyor toplantısını organize eden ve koyduğu daha büyük hedefleri de bu azimle gerçekleştireceğine inandığım Ömer BEZCİ Bey’e misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederim.

Benzer toplantılar için darısı Ankara ve İzmir’deki derneklerin başına.
Sağlıcakla kalın. Dr. Ahmet K. MASTI

“Duvarların yardımı olmasa evler, ambarlar nereden meydana gelirdi? Her duvar, birbirinden ayrı olsa tavan, havada nasıl olur da direksiz, dayaksız durur?”
Mevlana