BAHAR TADINDA

Baharı bahar havasında ve tadında yaşayamayadığımız son iki yılda biliyorum hepimiz gergin,kızgın,çaresiz,umutsuz bir bahar daha yaşıyoruz.Biliyorsunuz biz millet olarak her şerde bir hayır,her hayırdada bir şer olduğunu çok iyi biliriz.O zaman kaygılanmamızda boşunadır. Bilirsiniz bizde inançlarımız her şeyin önünde gelir.

Bu süreçte yaşıyamadığımız, ötelenmiş hayatlarımız bize borçlu olsun.İç dünyamız-daki karamsarlıklarımızı,karma karışım duygu ve düşüncelerimizi, kafamızdan bir an olsun silip gidelim.Hayata yeni bir pencereden bakalım.Her şeyimiz bahar havasında olsun.Hepimizin bir fikir olduğu bahar mevsimi gerçekten bir başkadır. Yeni bir doğuş,umut,sevgi,mutluluk gibi aklımıza gelen bütün güzellikleri ile ayıran bütüncül bir mevsimdir.Allahın bize sunduğu bu güzellikleri bir ressam gibi kafamızda canlı kanlı yaşayalım.Hangi yaşta olursak olalım bu güzel baharı, içimizdeki çocuğu öldürmeden yaşayalım. Ailevi sorunlarımızı,memleket sorunlarını bütün hayatımızdaki ciddi konuları, bahar havasında halının altına süpürelim.Bir dakika gözlerimizi kapatıp düşünelim.Her şeyin ne kadar gereksiz anlamsız olduğunu anlamaya çalışalım.Anladığımızda geri kalan ömrümüzü bahar tadında planlayıp pozitif yaşayalım.Bundan böyle havadaki bulutlar,doğadaki kuşlar gibi özgürce hayata bağlanalım.Her zaman bahar bana cennetin bir köşesini anlatır.Ha bu arada unutmayalım gerçekler bizimle arkamızdan gelecektir. Enseyi, karatmadan önümüze bakalım.

Bu memleketin baharıda bizim, yazıda bizim,kışıda bizim,dağdaki kurtuda bizim, ovadaki kuzusuda bizim.Türkü’de bizim, Kürdüde bizim,Sağcısıda bizim,solcusuda bizim.Nazım Hikmeti de bizim,Üstat Necip Fazılıda bizim.O zaman bu kavga niye……

NOT:Geçtimiz bu Pazar günki,Anneler gününü başta, Annem ve Şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin ellerinden öperek kutluyorum.