53. YIL

30 Ağustos 1969 yılında yayın hayatına başlayan ve o tarihten bu güne kadar aralıksız yayın hayatını sürdüren Karatekin bugün elinizde tuttuğunuz sayısıyla 52 yılı geride bırakıyor. Yarından itibaren 53. yayın hayatına başlayacak olan Karatekin 52 yıllık geçmişinde pek çok başarıya imza atmanın yanısıra, nitelikli haber, özgün yorum ve tarafsızlığıyla da Çankırı’nın en hızlı gelişen gazetesi olmayı sürdürüyor.

El dizgisiyle başlayan ve 1969 yılının Zafer bayramında Türk halkının düşmanı denize dökme hamlesinin altın gününün onuruna ortak olmak dileğiyle yayınlanan Karatekin, geçen 52 yılda yayın hayatını aralıksız sürdürürken, ebatı, muhtevası, kadrosu ve teknolojisi ile de Türklüğe yakışır bir biçimde büyüdü ve gelişti. Çankırı halkını günlük ofset yayınla ilk kucaklaştıran Karatekin bugün 52 yılı geride bırakmanın gurur ve mutluluğunu taşıyor.

Tarafsız haber,özgün yorum ve nitelikli eleman anlayışıyla yayın hayatına ve özellikle Çankırı basınına yeni bir ruh ve dinamizm getiren Karatekin, basın yaşamında daima ilklerin temsilcisi oldu. Çankırı ilk dizgi makinasıyla Karatekin’de karşılaştı. 0.45 m2 – 0,90 m2 ve son olarakta  1.20 m2 ebatla 0.45 ebattan farklı gazeteler olduğunu ilk defa Karatekin’de gördü ve Çankırı halkı günlük ofset yayıncılıkla Karatekin’in farkını farketti. Dahası mahalli gazetecilik Karatekin’le başladı.

Çankırı halkının dertlerine açılan ve 52 yılı geride bırakan Karatekin sütunları bu uzun dönemde pek çok yaraya, pek çok meseleye, duyarlı yaklaşımı ile çözüm konusundaki ciddi önerileri ve kendisine yönelen tazyik ve tahriklere karşı gösterdiği özveri ile okuyucusunun gönlünde taht kurdu.

Çankırı’nın en çok okunan gazetesi Karatekin okuyucusundan aldığı güçle katettiği büyük mesafe ile Kayıkçı Ofset olarak Çankırı külliyatına kazandırdığı onlarca eserle erişilmesi kolay olmayacak büyük başarılara aynı güçle koşuyor.

Siz kıymetli okurlamızdan aldığımız güç ve destekle nice yıllara erişmek dileğiyle…