Dunlop

Mülteci Ve Ensar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye ve medyası olarak; bu mülteciler konusunda çok sık yazılıyor ve çiziliyor. Mevcut siyasi yönetimde toplumun bu konuda ne yapıp yapmadığının nabzını tutup gözlemliyor ve yorumluyor. Toplumun bu konu hakkında ne tepki gösterip, göstermemesini kendi siyasi terazisinde elbette tartıyor. Bu duruma göre de bir siyasi politika izleyecektir. Eğer tepkiler çok fazla gelirse, mültecileri göndereceğiz diyerek topluma ayar vererek, tepkileri azaltmaya çalışacaktır. Bu arada 200.000 binin üzerinde mülteciye Ensar olarak vatandaşlık verdik. Memlekete hayırlı uğurlu olsun diyelim. Hükümet çaktırmadan millete hazım ettirerek, vatandaşlık vermeye devam ediyor. Bunun artısı ve eksileri elbette olacaktır. Bunun sonuçlarını bu günün iktidarı değil ama gelecek iktidarlar ve bu aziz millet yıllar sonra ödeyecektir. Kontrolsuz gücün güç olmadığını bilmeyenimiz yoktur.

Türkiye’ye İran sınırından hemen her gün, cebinde kimliği bile olmayan en az 2000 civarında Afgan mülteci giriyor. Tırlara dolup, Sivas, Kayseri, Konya, Adana, Antalya, İzmir vs. Memleketin dört bir yanına kontrolsüzce dağılıyor. Ankara ve İstanbul’da mülteci amele pazarları bile var. Türkiye’ye sokulan mülteci sayısı bilinmiyor ama bütün sıkıntısını beyler bu millet çekiyor.2015 yılından bu yana akın akın gelen sığınmacılara bu millet ensar olmaya devam ediyor. Ama unutmayalım bununda bir bedeli ve faturası var. Bu kadar mülteciye ev sahipliği yapan bu milletin misafirperver yapısıyla oynamayın. Sonunun hiç de iyi olmayacağı şimdiden belli oluyor. Biz  yokluğu da, varlığı da paylaşırız. Ama hırsız eve dadanırsa bunun sonucu hiç de iyi olmaz. Ben çalışıp çabalayıp üreteceğim; birileri de yurdunu milletini bırakıp gelecek, hazırı yiyecek. Bunun ne dinde nede imanda yeri vardır. O zaman bunlar gitmeyeceklerse ona göre doğru dürüst bir eylem ve kazanım programı yapalım. Bilirsiniz vermeden almak Allah’a mahsustur.

Eeee.. birde olayın başka boyutunu ele alalım. Suriyelilerin tüm önemli işe yarayan insan kaynaklarını; Doktorunu, sporcularını, mühendislerini Batılı ülkeler kapış kapış alıyorlar. Ülkelerinde boy boy reklam yapıyorlar. Bunların neden bir tanesi rahmetli Süleyman Naimoğlu gibi bu ülkede namlı, şanlı kalmadan gidiyorlar. Neden batılı ülkeleri seçiyorlar ve onlar için çalışıyorlar. Nerede kaldı din kardeşliğimiz, Demek ki çıkarlar ve menfaatler ağır basıyor. Birde utanmadan Türkiye’yi kötülüyorlar. Tüm amele takımı ve elmanın çürükleri bize, iyileri olmuşları ve verimlileri başkalarına. Yok öyle üç kuruşa beş köfte. Bu milletin genleriyle alay etmeyin oynamayın. Bu toplum mültecinin de, ensarın da ne olduğunu bu gün öğrenmiyor. Akılcı kapsamlı yalansız dolansız bir göç politikası izleyelim. Bizden söylemesi siz büyüklerimizinden de icra etmesi. Bu aziz milletin ezberleri çok güçlüdür.