Dunlop
featured

Şehit Mehmet ATA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK4006 Açılışı Yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şehit Mehmet ATA Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisi açıldı.

                Açılışa; Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk , Çankırı Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili Mahmut Kaya, Çankırı KOSGEB İl Müdürü Cengiz Uğur , Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Emre Akbıyık, Çankırı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif Kırkpınar, Şube Müdürü Muhsin Cesur, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katılım sağladı.

Açılış öncesi Çankırı il Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve beraberindeki heyet okul bünyesinde bulunan sera ve üretim alanlarında incelemelerde bulundu.

              Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile gerçekleştirilen açılışta, TÜBİTAK 4006 Proje Koordinatörü Taşkın Doğan’a hediyesi takdim edildi. 18 adet projenin yer aldığı sergide, çalışmalar ve öğrencilerle yakından ilgilenen katılımcılar proje sahibi öğrencilerden detaylı bilgi aldılar. Etkinlikte, ‘’Az Su Çok Verim’’, ‘’Atık Maddelerden Dekoratif Saksı Üretimi’’, ‘’Meyveli Gaz’’, ‘’Nefes Terapisi’’ gibi öğrenciler ve danışman öğretmenlerimizin  emekleri sonucu ortaya çıkan, görülmeye değer ürünler yer aldı.

TÜBİTAK 4006 kapsamında geliştirilen projeler öğrencilere yenilikçi bakış açıları kazandırarak, gündelik yaşam ve topluma faydalı model üretilmesi imkanını sunmaktadır. Öğrencilerde bilimsel farkındalık oluşturma, sosyal gelişimlerini destekleme alanlarına da hizmet eden TÜBİTAK 4006 etkinlikleri, Mayıs ayı içerisinde ilimizdeki diğer okullarda da uygulanmaya devam edecektir.