Dunlop
featured

“Hayal olan bir çok şey bugün gerçeğe dönüştü”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknokent, TTO ve Girişimcilik konferansı dün Çankırı Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirildi.  Çankırı Karatekin Üniversitesi Teknokent Genel Müdürlüğü tarafından vergi, personel, KDV ve değer avantajlar, teknoloji transfer ofisi ile KOSGEB teşvik ve hibeleri konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını yapan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Erdem, üniversitenin bölgede sanayinin gelişmesi güçlenmesi için üzerine düşen misyonu adım adım gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Hem Çankırı Karatekin Üniversitesi hem de Çankırı için önemli bir yatırım Olan TEKNOKENT binasının bitim aşamasında olduğunu da aktaran Prof. Dr. Erdem,

Teknoloji transfer ofisi çalışmaları hakkında da bilgi veren Erdem, her zaman sanayici ve girişimcinin yanında olduklarını dile getirdi.

Teknolojik gelişimde girişimcilik ve hayal gücünün önemine de değinen Erdem, “Bundan 20-25 yıl önce bilim kurgu filmlerin de gördüğümüz bir çok şeyin şimdi gerçekleştiğini görüyoruz. O günlerde hayal olan bir çok şey bugün gerçeğe dönüştü” dedi.

Çankırı Teknokentin çok büyük avantajlara sahip olduğunu da dile getiren Erdem, Ankara’daki OSB ve Teknokentlerin dolduğunu ve Çankırı’nın bu manada en cazip yer olduğunu kaydetti.

“Sanayicinin, girişimcinin her zaman kapımızı çalmasını istiyoruz.”  Diyen Erdem, “Düşüncesi olan herkesi bekliyoruz. Sanayicilerimiz varsa bir problemi bizle paylaşsın. Belki biz üniversite olarak teknoloji transfer ofisimizdeki var olan kadromuzla bir çözüm bulamazsak bile mutlaka çözüm bulacak kişileri biz sizin ayağınıza mutlaka getireceğiz, veya bir şekilde görüşme ortamını sizlere ayarlarız. Biz kendimize bir yol haritası hazırladık, bir misyon üstlendik. Bu misyonu yerine getirmek amacıyla da bugünden itibaren de mutlaka aktif bir şekilde  sizleri ziyaret edeceğiz.” Dedi.

Erdem’in konuşmasının ardından ÇAKÜ Teknokent Genel Müdürü Ömer Faruk Dilmaç, ÇAKÜ Teknokent YK Üyesi Deniz Baş ve Hasan Dündar ve KOSGEB Çankırı İl Müdürü Cengiz Uğur; vergi, personel, KDV ve değer avantajlar, teknoloji transfer ofisi ile KOSGEB teşvik ve hibeleri konusunda bilgilendirmelerde bulundular.