Dunlop
featured

Ilgazdağı Gençlik Haftası Zirve Tırmanışı Gerçekleştirildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Dağcılık Spor Kulübünün yıllık faaliyet programında bulunan Gençlik Haftası Ilgaz Dağı Tırmanışı  başarılı olarak gerçekleştirildi

Etkinliğe ÇANDAK Spor Kulübünden 10 sporcu, Bolu Abant Dağcılık Spor Kulübünden 12 Sporcu, Ankara Gezginlerin Rotası Spor Kulübünden 1 sporcu olmak üzere toplam 23 sporcu katıldı.

22 Mayıs Pazar Sabahı Mülayim Köyü Yaylasına kendi imkanlarıyla ulaşan sporcular hazırlıklarını tamamlayarak Türkiye Dağcılık Federasyonu Çankırı İl Temsilcisi  M.Kemal Karatatar liderliğinde açık havada tırmanışa başladı. Gençlik Haftası tırmanışını keyifli yapan güneşli, görüşün uzak mesafelere kadar olması fotoğraf çekimine de fırsat verdi

Türkiye Dağcılık Federasyonu Çankırı İl Temsilcisi  M.Kemal Karatatar etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada “Gavur kayalıklarının (2000m) üzerinde zeminde karla karşılaştık. Kardelen, sarı mor çiğdemler yeni çıkmıştı. Zirveye ulaşıldığımızda saat 12:00’ye gelmekteydi. Zirveye ulaşan sporcular güzel havanın tadını çıkarıp pankartlarını açtı, fotoğraflar çekti, çaylarını içti ve tören için toplandı” dedi.

İlyas Ocak Hocanın; Milli Mücadelede şehit olanlar, ahirete irtihal eden tüm kahramanların ruhlarına Fatiha suresi istemesi, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının topluca okutulmasıyla,  bayraklı flamalı toplu fotoğraf çekimine geçildiğini belirten Karatatar  “Ilgaz Dağı Küçükhacettepe 2546m zirveden dönüş başladı. Hava bozuldu, karla kaplı zemin dönüşümüzü yavaşlatsa da katılan tüm sporcularla birlikte başladığımız noktaya saat 16:00’da sağ salim ulaşabildik” ifadelerini kullandı.

Etkinliğin; 8 saatte, 10km mesafe ve 960m irtifa sağlandığı, problemsiz olarak tamamlandığını söyleyen ÇANDAK & Çankırı Dağcılık ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Kulübü Nuri Erkenci ise  “Tüm zorluklara rağmen Gençlik ve Spor Bayramını bizimle beraber Ilgazdağı Küçükhacettepe Zirvesinde kutlayan tüm sporculara gönülden teşekkürü borç biliriz” diyerek sözlerini tamamladı.