Dunlop
featured

Filenin şampiyonları Çankırı’da belli olacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okul Sporları Daire Başkanlığı’nın 2021-2022 yılı faaliyet programında yer alan ve 26-30 Nisan 2022 tarihleri arasında ilimizde organize edilen okul sporları küçükler kız-erkek voleybol Türkiye birinciliği müsabakalarının açılış seremonisi dün Hasan Fehmi Gökşen Spor salonunda yapıldı.

Gerçekleştirilen müsabakalar nedeniyle dün Hasan Fehmi Gökşen Spor salonunda bir açılış programı gerçekleştirildi. Vali Abdullah Ayaz, milletvekili Salim Çivitcioğlu ve sporcuların katılı ile gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, “Voleybol ailesini şehrimizde ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu tür faaliyetler hem bizlere şehrin tanıtımı anlatma fırsatını, hem de sporcuların kültürel ve sosyal aktivitelerini zenginleştirmek maksadıyla yöreleri ve beldeleri tanıma şansını sağlamaktadır. Çankırı, Uzak Diyarların Yakın Kenti, Tuzun Baş Kenti ve Yârenler diyarıdır.

Bu müsabakaları en güzel şekilde gerçekleştirmek, sizleri en iyi şekilde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi

“Voleybol birinciliği için ülkemizin 16 ilinden gelen tüm sporcularımıza hoş geldiniz diyorum. Başarılar diliyorum”  diyerek sözlerine başlayan Milletvekili Salim Çivitcioğlu, “Bende sizin gibi voleybolu seviyorum.  1986 yılında Tokat iline bölge yarışmaları için gittik ve orada 1. olduk.  Türkiye finallerinde ise 3. olduk.  Sizlere başarılar diliyorum. Güzel bir yarışma olur ve ilimizden mutlu bir şekilde ayrılırsınız” dedi.

“İlimize ve turnuvaya hoş geldiniz” diyerek konuşmasına başlayan Vali Abdullah Ayaz, “Oturduğum yerden salona baktığımda ülkemizin geleceğini, gelecekte farklı dallarda başarılı olacak sporcuları gördüğümü ifade ediyorum. Sizleri bugünlere hazırlayan ve katkısı olan herkesin emeklerine sağlık” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 8 kız ve 8 erkek takımının yer aldığı voleybol Türkiye birinciliği müsabakalarının startı verildi. Gerçekleştirilmen müsabakalarda kızlar Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonunda, erkekler ise Orhan Saka Spor salonunda mücadele verecek.