Dunlop
featured

“Çankırı’da sporun kalkınmasına öncülük etmek bizlere çok mutlu eder”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çınar Kültür Sağlık Gençlik Ve Spor Kulübü; milli boksörler Nurettin Ovat ve Urguya Us’u transfer etti. Gerçekleştirilen transfer nedeniyle dün basın mensupları ile bir araya gelen Çınar Kültür Sağlık Gençlik Ve Spor Kulübü Başkanı Melek Çınar, “Milli sporcularımızın kulübümüze katılması ile başarılarımız daha da artacak ve Çankırı’nın ismi dünya çapında duyulacak” dedi.

Çınar Kültür Sağlık Gençlik Ve Spor Kulübü olarak her alanda sportif aktiviteler yaptıklarını, en büyük amaçlarının ise çocuklara ve gençlere sporu sevdirmek olduğunu aktaran Çınar, “Bizler Çankırı’da yapılmayanı yapmak için yola çıktık. Bizler Çankırı’da spor kültürü ve anlayışının değişmesi yönünde hamleler yapmak için kulübümüzü kurmuş bulunuyoruz. Özellikle çocuklara yönelik kurulmuş bir kulüp. Çınar Spor kulübü; 4-6, 6-11 yaş grubu spor projesi geliştirdi ve yaklaşık 3-4 yıldır devam ediyor. Çocuklar oyun oynayarak öğreniyorlar” dedi.

Çınar Kültür Sağlık Gençlik Ve Spor Kulübünü tüm ülke çapında tanıtmak amacıyla birçok sporcu ile diyaloğa geçtiklerini de aktaran Çınar, “Bugün sizlere tanıtacağımız 2 sporcumuz da kulübümüzün lokomotifi olacak ve bizi ileriye taşıyarak Çankırı’nın adını duyuracak. Nurettin Ovat ve Urguya Us aktif ve üst düzey sporcular. Ümit ediyoruz ki 2024 olimpiyatlarında hem Çankırı’yı hem de ülkemizi temsil edecekler. Şuandaki gidişatları o yönde” dedi.

Yaklaşık 17 yıldır boks sporu ile uğraştığını dile getirerek konuşmasına başlayan A milli sporcu Nurettin Ovat, bir çok kulüpte mücadele ettiğini  dile getirerek, “Çankırı’da sporun kalkınmasına öncülük etmek bizlere çok mutlu eder. Hocamızın destekleri ile bizlerde kendi hedeflerimize ulaşmak istiyoruz. Yeni başarılarımızı Çankırı adına, Türkiye adına milletimiz adına yapmak istiyoruz. 2024’de Paris’ten madalya ile dönmek istiyoruz tek hedefimiz bu. Ülkemizin ve Çankırı’nın adını duyurmak istiyoruz. Hep beraber taşın altına elimizi koymak istiyoruz” dedi.

“Çankırı benim 2. Evim” diyerek konuşmasına başlayan Milli sporcu Urguya Us, “Yıldızlar takımından beri Ahmet hocayla birlikteyiz. Bir yere gelebildiysem Ahmet hocamızın benim üzerimde çok emeği var. Çankırı’da benim ikinci evim gibi. Milli takım kamplarımı hep burada yaptım. Hedefim 2024 Paris olimpiyatlarında Çankırı’ya madalya getirmek. Fenerbahçe Bursaspor gibi büyük kulüplerde de dövüştüm ama ben istiyorum ki küçük bir şehrin büyük bir sporcusu olayım. Buradaki sporculara örnek olayım” dedi.

Büyük Otel’de gerçekleştirilen tanıtım toplantısına katılan Boks il temsilcisi Ahmet Çınar’da, Nurettin Ovat ve Urguya Us’a başarılar dileyerek, “Amacımız Çankırı’da herkese sporu sevdirmek” dedi.