Dunlop
featured

ÇAKÜ’de Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü Kutlandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü” kapsamında sporun; sağlıksal getirilerinin yanında, kişiler arası ilişkileri de geliştiren, iyileştiren bir anlamı olduğu, insanlar arasındaki hoşgörünün ve insan sevgisinin sağlanmasında bir köprü görevi gördüğü vurgulanarak Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı tarafından Kampüste Ödül Oyunu yarışması düzenlendi.

Sporun birleştirici ve dönüştürücü etkisinin, hem kendi gençlerimiz arasında hem de bütün dünya insanları nazarında güçlü olduğuna inanıyoruz. Spor yapmak sıkıntılarımızın azalmasına, eğlenme ve neşelenmemize, kısaca hayattan zevk almamıza yardımcı olur. Bu nedenle, hareket etmeyi teşvik ve bu konuda farkındalık kazandırmak amaçlı Sağlık Şube Müdürlüğünün liderliğinde, Spor Şube, Kültür Şube ve yemek ödülleri ile İktisadi İşletme Şube Müdürlüklerinin katkıları ile çeşitli yarışmalar düzenlendi.

Bu kapsamda diz ile top sektirme, yumurta taşıma, aktif kullanılmayan el ile pinpon topu sektirme, çuval yarışması ve ekip ruhu gerektiren halat çekme yarışmaları yapıldı. Kazanan öğrenci ve personel arkadaşlarımıza Sağlık Şube Müd. V. Uzm. Psk. Elif Ayten Kayar tarafından yemek ödül kartları verildi.