Zeybek; “Nedir bu milletin senden çektiği”

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Kastamonu’da yapacağı miting öncesi Çankırı’ya uğradı. Şehir merkezinde otobüsle gezen ve vatandaşları selamlayan Zeybek, hükümetin politikalarını eleştirerek, “Hükümet vatandaşı ithal angusa muhtaç etti” dedi.

Partisinin seçim otobüsü ile Çankırı’yı dolaşan Zeybek, vatandaşlara yaptığı konuşmada, kendisinin Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde kaymakamlık yaptığını ve Çankırı Planlama Müdürlüğü görevinde bulunduğunu hatırlattı.

İman gücü ile çalışarak vatandaşlarla buluştuklarını söyleyen Zeybek, ”Bindim otobüsün önüne, dolaşıyorum. Allah’ın verdiği ses, nefes, fikir, güçle. Allah ne verdiyse onunla gerçekleri halkımıza anlatıyoruz. Bizim televizyonları satın alacak paramız yok ama imanımız var. Aldık elimize mikrofonu, dolaşıyoruz şehir şehir ve sizlerle buluşuyoruz.” dedi.

”Bu iktidardan kurtulmak lazım” diyen Zeybek, ”Bu iktidardan Türkiye’yi kurtarmak lazım. Bunlar, Türkiye’yi maalesef bölünmeye sürüklüyor. Bunlar, her şeyi mahvettiler. Adalarımızı yunanlılara peşkeş çektiler. Tarımı, hayvancılığı mahvettiler. Angus yedik. Dışarıdan sığır getirmek için Türkiye’de hayvancılığı mahvettiler. Esnafı, limanlarımızı, fabrikalarımızı neyimiz var neyimiz yok her şeyimizi sattılar. Topladıkları 35 milyar dolar. Peki bu bitti ne olacak şimdi, bundan sonra ne yapacaklar?” ifadelerini kullandı.

AK Parti iktidarından halkı kurtaracaklarını söyleyen Zeybek, şöyle devam etti:

‘’Camilerde Allah nezlinde tek din İslam’dır ayetini bunlar yasakladı. Git imama sor istersen, böyle Müslümanlık olur mu? Bunlar bunu yaptı. Iraklıların üzerine bomba yağdıran Buş’un eş başkanından Müslüman olur mu? Bunlar Türkiye’yi mahvediyorlar. Bunları zaten Türkiye’yi mahvetsin diye getirdiler. Ama kendileri dolar milyarderi oluyor. Bunlar dolar milyarderlerinin partisi ve bunlardan kurtulmak için Pazar günü sizden destek istiyorum. Pazar günü oy pusulasının 2. sırasında Kıratı göreceksin. Sakın şaşırma sağa sola taşırma tam ortasına vur ve bunlardan Türkiye’yi kurtar. Bunlardan kurtulmak Amerikan şirketlerine değil doğrudan doğruya esnafımıza çiftçimize hizmet etme yolu. Bunu yapacak olan da Demokrat Parti.”

AK Parti Genel başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’ye gitmesini isteyen Zeybek, ”Bunların yaptıklarına bak. Bunlar ABD ne derse, Buş ne derse onu yaptılar. Yetmez mi Recep Tayyip Erdoğan, yetmez mi artık?  Nedir bu milletin senden çektiği. Zaten dolar milyarderisin, al dolarlarını git. Kızının oturduğu Amerika’ya yerleş. Kurtulsun bu millet senden” diye konuştu.

Zeybek’in otobüsünü durduran bir kadın ise Genel başkana olay saygısını ifade ettikten sonra “Bu Çankırı kıymet bilmez’’ dedi.

Zeybek, vatandaşları selamladıktan sonra Kastamonu’ya gitmek üzere Çankırı’dan ayrıldı.