Yılık, “şehitler bizim vazgeçilmezimiz emanetleri bizim namusumuzdur”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” toplantısı 13 Kasım 2021 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Koç Otel’de gerçekleştirilen “Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” toplantısında bir konuşma yapan  MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, gündeme dair konularda açıklamalarda bulundu.

“Hiçbir siyasi hedef, hiçbir siyasi plan Türk milletinin varlığından egemenlik haklarından geleceğinden ve güvenliğinden daha önemli daha öncelikli değildir” diyerek konuşmasına başlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık ise “Siyasi ekonomik ve diplomatik saldırılarla Türkiye  Cumhuriyetinin varlığını zedelemeye çalışan odaklar boş durmamaktadır. Mehmetçiğimize kurşun sıkan polislerimize pusu kuran korucularımıza bomba atan kadınlarımıza kızlarımıza bebeklerimize masum her insanımıza ölüm saçan teröristlerle mücadeleye karşı çıkan CHP yönetimi tezkereye hayır diyerek eski hastalığından kurtulamadığını bir kez daha göstermiş PKK, YPG ve PYD’yi dolaylı olsa da savunmaya devam etmiştir. Suriye ve ırakta yapılacak sınır ötesi operasyonlar Hatay’ın kilisin Gaziantep’in Ankara’nın velhasıl tüm ülkenin güvenliği için zaruri olmasına rağmen CHP yönetimi kuruluş gayelerinden tamamen uzaklaşmış ve  bir nevi tezkereye hayır PKK ya evet, tezkereye hayır Türk ve Türkiye düşmanlarına evet demiştir” dedi

“Şehit aileleri milletimizin engin ferasetine ve maneviyatına emanettir” diyen Yılık, “Buradan ülkesi ve milleti için canını 1 dakika dahi düşünmeden verecek binlerce insanın bulunduğu Çankırı’dan bir kez daha ifade ediyorum ki şehitler bizim vazgeçilmezimiz emanetleri bizim namusumuzdur. Şehidimizin emanetine hıyanet edenler biliniz ki sizin toprak diye bastığınız bu yerler şehit kanıyla sulanmış ve Türk milletine emanet edilmiştir. Bir yandan Selahattin Demirtaş’la kahvaltı yapma arzunuz, bir yandan da sözde Kürdistantan söylemini  yutup susmanıza baktığımızda  şehitlerimize ve emanetlerine bu sözleri söylemenize de çok şaşırmamak gerekir. Sizin mayanız da sütünüz de kökünüzde budur. Hz. Mevlana ‘bozuk olunca maya ne ar tanır ne haya’ sözü ile tam İP ve avarelerin durumunu özetlemektedir” dedi

Yılık son olarak ise, “Kim ne yaparsa yapsın bu millet feraseti ve öngörüsüyle bu odaklara prim vermeyecek ülkesini ve milletini her türlü menfaatten önce tutan Cumhur ittifakı desteğini devam ettirecektir. 15 Temmuz günü tankların üzerinde kurulan Cumhur İttifakı olarak gereken tüm çalışmaları sergileyecek tüm planları sonuçsuz bırakacağız. Cumhur ittifakı olarak güçlü bir yönetim güçlü Türkiye amacıyla 2018 yılında yürürlüğe koyduğumuz cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini bu tür odaklarla mücadelede hızlı karar almada ve çabuk sonuca varmada ne kadar etkin ve verimli olduğunu da bir kez daha görmüş olduk. Cumhur ittifakı olarak lider ülke Türkiye 2023 vizyonunu gerçekleştirmek adına Allah’ın izniyle 2023 yılında yapılacak seçimlerde yine gerekli teveccüh halk tarafından görülecektir.  Buna inancımız tamdır.

Bulunduğumuz coğrafya kolay bir coğrafya değildir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti varlığıyla destanlara konu olmuş kuvvette ve kararlılıkta bir dünya gücüdür. Yolumuz çetin mücadelemiz azim ve kararlılık doludur. Milliyetçi ülkücü hareket olarak yılmadan yıkılmadan önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben düsturuyla hareket etmeye devam edecek devlet ve millet düşmanlarına güçlü bir yumruk vurmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.