Vali Özcan, CHP’yi ziyaret etti

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan Cumhuriyet Halk Partisi’ni ziyaret etti. İl Başkanı Fikret Tatlıcı ve kalabalık bir grup tarafından kapıda karşılanan Özcan, tanışma havasındaki toplantıda CHP’lilere Çankırı’daki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Sporun öneminin altını çizen Özcan, “Öncelikle bir gençlik merkezi kuruyoruz. Gençlik Spor İl Müdürü’nün odasını da buraya taşıyacağız. Daha sonra başka bir çalışmamız var, Yıldıztepe. Geçtiğimiz günlerde projeyi yerinde inceledik. Telesiyej halatını bağlamaya başlamışlar. 15 güne kadar bitirileceğini düşünüyoruz. Yıldıztepe’deki sıkıntımız enerji yok. Sonra ortada bir pist yok. Orman yolunu pist olarak kullanacağız” dedi.

 

Çankırı Adliyesi’nin ileriki günlerde yeni yerine taşınacağını söyleyen Özcan, “Boşaltılan bina eskiden valilikmiş. Biz şimdi boşaltılan binanın ne olmasını gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda sizlerden de ileriki günlerde görüş alacağız. Ya valilik, ya müze olsun diye düşünüyoruz, ama bunun kararını birlikte vereceğiz. Benim gönlüm valinin orada oturmasından yana” dedi.

CHP İl Başkanı Fikret Tatlıcı, ziyaretten duydukları mutluluğu ifade ederek, “Sizleri gazetelerden takip ediyoruz ve yaptıklarınız bizleri mutlu ediyor. STK’la öncelikler sunduğunuz için sizlere ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.