Uzun, “Vatanımızın üzerinde kara bulutlar dolaşıyor”

Saadet Partisi İl Başkanı Ömer Uzun,  Milletvekili adayları Mehmet Ünver ve Vehbi Aydoğan, İl ve İlçe Başkanları, yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu parti binasında basın toplantısının ardından seçim startı verdi.

8 Mayıs 2011 tarihinde 4. olağan kongrelerini yapacaklarını söyleyen Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun, “12 Haziran seçimlerinin tek galibi şimdiden mili görüşü temsil eden Saadet Partisidir. Neticesi ne olursa olsun Allah’ın izniyle kazanan Allah indinde biz olacağız. Bundan şüphe duymuyoruz.Milletvekili adaylarımız ve teşkilatımız da bu inanç ve iman teslimiyeti ile çalışmalarına devam edeceklerdir” dedi.

“Ekonomimiz rakamsal olarak büyürken halkımız yoksullaşmakta ülkemiz geriye gitmektedir” diyen Uzun, “Dünyanın 17.ekonomisine sahip ülke olduğumuz söylenmesine rağmen gelirimizin önemli bir kısmına yabancılar ortak edildiğinden gelişme düzeyi açısından ülkemiz 83. sıradadır.

Bu sorunlara çözüm üreten bir iktidar 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimi ile iş başına getirilmez ise Türkiye’nin geleceği tehdit altında kalacaktır. Bu seçimde Milletimiz ya kendi inancı ve düşüncesi olan Milli Görüşe oy verecek Saadet Partisini iktidara taşıyarak yeniden büyük Türkiye’nin inşasını başlatacak ya da ülkemizin kaynaklarını ırkçı ve tekelci emperyalizme aktaranları iktidara taşıyacak ve ülkemizi yarı sömürge haline dönüştürecektir.

Sizin aracılığınızla Çankırılı büyüklerimize kardeşlerimize şu satırlarımızı iletmek istiyoruz. Dinleyen, okuyan herkese diyoruz ki hikaye anlatmıyoruz, vatanımızın üzerinde kara bulutlar dolaşıyor, tehlike çanları çalıyor, senin partin benim partim, sen ben tartışmalarından netice çıkmaz. Aklımızı başımıza alıp ülkemize, vatanımıza sahip çıkalım.

Oylarımızla ya saadet ve izzeti tercih edeceğiz ya da sefalet ve zilleti .  Saadet Partisi olarak açıkça  ilan ediyoruz ki  bizim iktidarımızda   mağdur  toplum  kesimlerine   insan  gibi  yaşamaları   için   kaynak  aktarımı yapılacaktır.

Bu popülist bir politika değil, adil  ekonomik programımızın adalete dayalı olacağını  söylüyoruz .      Mağdurlarımıza   haklarını  vererek  sadece   adaleti  tesis  etmiş olmayacağız,  aynı zamanda ekonomiyi de canlandıracağız . Toplum  kesimlerinin alım gücünün yükselmesi  piyasayı  canlandıracak esnafımızın da  yüzü gülecektir.  Bu da üretimi ve istihdamı artıracaktır. Saadet Partisi talebi kısarak enflasyonu kontrol etmeyecek üretimi artıracak, fiyatların düşmesine ortam hazırlayacaktır. Sermaye sahiplerinin üretim yapmadan servetlerini artırma yollarını kapatacak, üretim yaparak zenginleşmenin yolunu açacaktır.  Saadet  Partisi   bunları  yapabilir,   başarabilir,   hafızalar  yoklansın.  Mili  Görüş kadrolarının daha önce merkezi hükümet ve yerel yönetimlerde yaptıkları hatırlansın. Biz de bütün bunları yapacak bilgi, birikim, tecrübe, kararlılık, heyecan ve inanç var. Esasen her şeyin başı niyettir, tercihtir ve bunları uygulama inancı azim ve iradesine sahip olmaktır. Diğer partiler İMF nin dayattığı ekonomik programa uyacaklarına dair sözler veriyorlar yeminler ediyorlar. Saadet olarak İMF’nin dayattığı programı iptal edeceğiz.   Rant ekonomisine son vereceğiz. Post modern sömürgeci kuşatmayı kıracağız. Milli politikalar uygulayacağız. Ülkemizi felakete sürükleyen ve yolsuzluklara bulaşan şebekelerin devletle olan bağlantılarını kesecek  ve   adalete  teslim   edeceğiz” dedi.