Dunlop

“Uludere’yi gündeme taşıyanlar nerede şimdi?”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke yazılı bir basın açıklaması yaptı. Teke açıklamasında, “Güvenlik güçleri ile Bölücü teröristler arasında çıkan çatışmada Hemşerimiz J.Teğmen Korhan Kuruçay Şehit olmuştur.

Şınak’taki Besta bölgesinde 27.05.2012 günü öğle saatlerinde arazi arama ve tarama faaliyeti yaparken, Çakır Söğüt Jandarma Tugayında görevli Hemşerimiz J.Teğmen Korhan Kuruçay, PKK terör Örgütü ile girmiş olduğu çatışmada Şehit olmuştur. Aynı çatışmada 2 askerimiz de ağır yaralanmıştır. Canından Aziz bildiği Vatanı uğruna genç yasta Şehit olan Teğmenimizle birlikte, Çankırı İlinin Terörle mücadelede 105’ci Şehidi olup, toplam Şehit sayımız 151’e ulaşmıştır.

Son günlerde temcit pilavı gibi, kaçakçılık yaparken “ su testisi suyolunda kırılır” misali burnumuza pis kokuların geldiği Ulu dere olayını gündeme taşıyanları merak ediyorum, şimdi ne yapacaklar?  Aynı hassasiyeti son bir haftadır Ülkemizde yaşanan terör olaylarında niye göstermezler? Bizler Vatan uğruna canımızı vermeye hazırız, bir Korhan, Yılmaz, Mustafa, Erol, İlyas Şehit olur, binlerce si gelir. Türkiye Cumhuriyetinin bekası adına gözünü kırpmadan canını verip Şehit olan, uzvunu kaybedip Gazi olan vatan evlatlarımıza gönülden minnettarız. Onlar sayesinde özgürlüğümüzü yaşıyoruz. Milletimizin Şehit olan kahramanlara olan şükran borcunu onların yakınlarına sahip çıkarak, Gazi olan kardeşlerimize gereken değeri vererek göstermesi en büyük beklentimizdir.

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak genç yaşta Şahadet Şerbetini içen Şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerken Gazilerimize de acil şifalar dilerim” ifadelerini kullandı.