“Ülkemizi yeterince anlatamıyor, tanıtamıyoruz”

Çankırı’yı ziyaret eden Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, ilk olarak Çankırı Kalesi’nde bulunan Emir Karatekin Türbesini ziyaret etti. Daha sonra kent hakkında il başkanı Murat Uyar’dan bilgi alan Sarıgül, Çayyolu Kafe’de basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sarıgül, Çankırı tuz mağarası ile ilgili olarak, “Ilgaz Anadolu’nun yüce bir dağıdır. Çankırı ise, Anadolu bozkırının bereketli toprağıdır. Çankırı Tuz Mağarası tam 5.000 yıldır tuz üretiyor. Burası Dünya’nın en eski ve en büyük tuz madenlerinden biridir. Ülkemizin en büyük kaya tuzu rezervine sahiptir.  Bu tuzlar; fabrikalarda işlenmekte ve sofralarımıza tat vermektedir. Hastalara şifadır, her derde de devadır. Sağlık turizminde bazı atılımlar yapılıyor. Neden Dünya’yı bu şifalı tuz mağaraları ile buluşturmuyoruz? Ülkemizi yeterince anlatamıyor, tanıtamıyoruz.” dedi.

Çankırı’nın sorunlarını çözebileceklerini aktaran Sarıgül, “Değişim olacak, iktidar değişecek. TDP gelecek, değişim kendini gösterecek. Çankırı’nın derdi büyük. Derdi veren yüce rabbim çaresini de birlikte gönderir. Çankırı’ya çare geldi, sevgi geldi, umut geldi, değişim geldi. TDP israfın iktidarını bitirecek, esnafın iktidarını getirecek. Geçim derdi bitecek, yuvalarımıza huzur gelecek.” diye konuştu.

Sarıgül, Çankırı’nın değerlerinin turizme kazandırılacağını aktararak, “TDP Çankırı’ya büyük bir turizm atağı başlatacak. Biliyorsunuz ki Yıldıztepe Kayak Merkezi, Türkiye’nin parlayan yıldızıdır. Kış turizmi adına, ekonomiyi daha da güçlendirmek için burada bulunan kayak merkezimizi hak ettiği yere getirmeye mecburuz.  Yıldıztepe’nin Erciyes’ten, Palandökenden ne eksiği var? Yatırım ve tanıtımı olursa, yıldızı daha da parlayacak, hak ettiği yeri alacak.” dedi.

İktidarı eleştiren Sarıgül, şöyle devam etti:

“Bugünkü iktidar elalemin oğlunu, elin kızını düşünüyor. Bizim yavrularımızı, evlatlarımızı kim düşünecek? Onlara kim sahip çıkacak? Kimden yardım isteyecekler? Evini zar zor geçindiren babadan mı yoksa çocuklarının dertlerine üzülen anadan mı? Babalar iyi bir işi, adil bir maaşı ve çocuklarına iyi bir gelecek sağlamayı hak ediyor. Annelerse iyi bir eşi, tencerede kaynayan aşı ve çocuklarıyla insan gibi yaşamayı hak ediyor. İktidar; bu vatanın çocuklarına, üvey evlat muamelesi yapıyor. Bizim için değişim, aile ile başlayacak. Kadınlar gelecek, Türkiye güzelleşecek. Gençler seçecek, Yeni nesil gelecek, TDP gelecek, iktidar gidecek!

Pusulamız insan, rotamızsa insanca bir yaşam. İktidarın eli fakirin cebinde, zenginin eli ise iktidarın cebinde. İktidar bu ülkeyi banka şubesi, hazinesini de banka kasası olarak görüyor. İstediğine para veriyor, istediğine kredi. Hükümetin dilinden para düşmüyor, ancak milletimiz parayı bir türlü görmüyor. Ama vatandaş hesap sorunca, ser verip sır vermiyor. İktidar her şeyin üzerini örtmeyi çok iyi başardı.  Bizim iktidarımızda örtülü hiçbir şey olmayacağı gibi örtülü ödenek de olmayacak. Çünkü millet, parasının nereye harcandığını bilecek, görecek. Har vurup harman savuranların dönemi bitecek.

TDP iktidarında, yedi bölgede ayrı çalışma yapacağız. TDP iktidarında, nasıl ki Trakya ile Anadolu’yu birbirine bağlıyorsak, tüm bölgeleri de birbirine kavuşturacağız. Anadolu’ya el verdik, Çankırı’ya söz verdik. Çankırı nasıl ki Ankara’nın yanı başında, biz de Çankırı’ya aynı yakınlıktayız. TDP seçim vakti görünen, seçim bitince kaybolan bir parti değildir. TDP olarak sizlere her zaman değişimle geleceğiz. Biz milletimize yürekten bağlıyız. Çankırı’nın sevgisine, sonuna kadar layığız. TDP, hak etmediği kalpte bulunmaz! TDP sevilmediği kalpte asla tutunmaz! Fakirliğin dilini bilmeyenler, bu milletin dilinden anlamazlar. Çünkü bu iktidarın; Aidiyeti yok, Samimiyeti yok, Masumiyeti yok, Hakkaniyeti yok. Biz millet aç diyoruz, onlar kanal açıyor! Biz işsizlik var diyoruz, onlar kulak tıkıyor. Biz adaletsizlik var diyoruz, onlar adam kayırıyor. İktidarın yelkenleri suya indi, batıyor, TDP ise tam yol Türkiye diyor.”