Dunlop

Tekin, medyaya yüklendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ilimize geldi. Dün saat 11:00’de Çankırı’ya gelen Tekin ilk önce CHP Çankırı İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek basın mensupları ve vatandaşlarla görüştü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da gelmesi planlanan ziyarete açıklık getiren Tekin, “Genel başkanımızın başka bir programı çıktı. O da sizlerle beraber olmak istiyordu. Ama bayramdan sonra sizlerle mutlaka bir araya gelecek” dedi

Partili ve basın mensupları ile sohbet eden Tekin özellikle görsel ve yazılı basının kendilerine fazla yer vermemesini eleştirerek, “Biz AKP ile ilgili ne söylersek boşa söylemiş oluyoruz. Ama kendi içişlerimizle ilgili bir konu olursa basında yer alıyor. Hâlbuki bu ülkede ekonomi sorunu var, terör sorunu var, şu anda ise Somali’ye yapılan yardım konusu var. Yapılan yardım hükümetin propagandası oldu. Öyle ki bağımsız bir kuruluş olan Kızılay başkanı bile istifa etmek zorunda kaldı. Basından takip ettiğimize göre, gerçi kendisi daha bir açıklama yapmadı ama” dedi.

Vatandaşların ve basın mensuplarının “Hükümetin politikalarına karşı CHP neden sessiz kalıyor” sorusuna ise Tekin, “Gerçekten teşekkür ederim. Ama başta da söylediğim gibi bizim söylemlerimiz ne yazık ki yansımıyor. Başbakana verilen cevaplar gündeme gelmiyor. Bu konuda elbette emekçi basın kardeşlerimizin üstündeki baskıyı da biliyoruz. Ama biraz gazetecilik yapılsın diyoruz.

Medya AKP’li milletvekillerini takip ediyor. Sizin paralarınızla yayın yapan TRT hukuksuzluk yapıyor. Ödediğiniz elektrik faturalarında TRT payı var. Ama görüyorsunuz.

Köroğlu gibi tüm Türkiye’ye yayılacağız, televizyona ve gazeteye ihtiyacımız yok. Bunlara haberciliği öğreteceğiz” dedi.

Yapılan görüşmenin ardından CHP saflarına geçen Yapraklı Yüklü, Yukarıöz ve Kurşunlu Hacımuslu beldelerine hareket edildi.