SP Çankırı İl Gençlik

SP Çankırı İl Gençlik Kolları Başkanı Salih Uzun,  basın açıklaması yaparak, Ortadoğu’daki gelişmelerle alakalı olarak  bir değerlendirme yaptı:

Salih Uzun yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Tunus, Mısır ve Ortadoğuda ki Halk ayaklanmalarının sonuncusu bilindiği üzere Suriye’de gerçekleşti. Suriye vatandaşları yıllardır devam eden Baas rejimine karşı, hakları olan adil yönetim talebinde bulunmuşlardır. Suriye yöneticileri bu masum talepleri hiçe sayarak ne yazık ki baskı ve zulmün derecesini artırarak onlara cevap vermişlerdir. İnancımız odur ki hak tecelli edecek ve zulm edenler cezasını çekecektir. Hafız Esad yönetiminden sonra görevi devraldığında, mazlum halkın dahil kendisinden umutlu olduğu Beşar Esad ise, bütün umutları kurutmuş ve Baba Hafız Esadı aratmayacak şekilde muamele etmeye başladığı Dünya Kamuoyunun gözü önündedir. Baskı ve zulmün derecesi o kadar artmıştır ki sokaklar maalesef ölmüş insan bedenleriyle dolmaktadır.

Vahşet, kan ve gözyaşı şu mübarek günlerde bile hız kesmeden devam etmekte, on binlerce insan yaşadığı beldelerden kaçarak kendilerine daha güvenli mekanlar arayışına geçmişlerdir. Kısacası Suriye halkı can ve mal güvenliğine sahip olmadan yaşamlarını idame ettirmeye çalışmaktadırlar.

Halk tarafından ortaya konan haklı taleplere, İsrail tehlikesini bahane göstererek kulaklarını tıkayan Beşar Esad, yıllardan beri kendi toprakları olan Golan Tepelerini işgal eden İsrail’e sesini çıkaramayarak bu nedeni kendi çürütmüştür. Bunun için Beşar Esad, samimiyetsiz ve halkına değer vermeyen bir yönetici olduğunu ispat etmiştir. Şu an çizdiği politikayla Batı karşıtlığı içerisinde olarak yaptıklarını meşrulaştırmaya çalışan Baas yönetimine de, Müslüman Kardeşlerin iktidara gelmemesi için karşı tavır aldığı ve batıdan gizli destek aldığını hatırlatarak fikir ile zikir uyuşmazlığı içerisinde olduklarını hatırlatıyoruz. Nedeni ne olursa olsun Suriye’de yaşananlar ve Suriye halkına uygulananlar gerekçe olarak gösterilemez.

Biz Saadet Partisi Gençlik Kolları olarak Buradan Beşar Esad’a sesleniyoruz: Yapmış olduğun zulüm Hafız Esad’ın yanına kalmadığı gibi senin de yakanı bırakmaz. Ölmesine neden olduğun insanların ahı gün gelir seni rahat bırakmaz. Bunun için bir an evvel yapmış olduğun bu insanlığa  yakışmayan hareketlerden vazgeç ve halkının isteklerine cevap ver. Zulm ile abad olunmaz. Önünde Zeynel Abidin, Bin Ali ve Hüsnü Mübarek gibi örnekler bulunmakta. Bu gidişatın sonucunda senin sonun da böyle olacaktır.

Bizler her türlü diktatörlüğün karşısındayız. Silah gücüyle diktatör olanlar kadar, finans gücüyle diktatör olanların da karşısındayız.

Biliyor ve inanıyoruz ki,  tüm dünyada ortaya çıkan bu sömürülerin sona erişi sadece Milli Görüş’ün Türkiye’de iktidara gelmesiyle son bulacaktır. Milli Görüş iktidarıyla Türkiye’de yaşanacak olan Adil Düzen,  ilk önce tüm İslam Dünyasına, ardından tüm ezilmiş coğrafyada hakim olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti de bu konuda görünüşte iyi niyet göstermektedir. Yalnız iyi niyet göstermekle ya da uyarmakla kesin çözüm bulunamaz. Bu gibi olayların çözüm adresi elbette sürekli söylemiş olduğumuz İslam Birliğidir.  54. Hükümetin Başbakanı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız kısa sürede görevde bulunmasına  rağmen D-8’leri kurmuş ve İslam Birliğinin müjdesini tüm dünyaya vermiştir. Şimdi hükümetin iyi niyet gösterileri yapmaktan ziyade artık vakti gelmişte geçmekte olan İslam Birliğinin kurulması için adım atması gerekmektedir. Hükümetin çözümü başka adreslerde araması sadece zaman ve insan kaybına neden olacaktır. Böyle devam ederse bu yangının bizi de sarması kaçınılmaz olacaktır. O halde tek çözüm olan İslam Birliği için harekete geçelim. Suriye  ve tüm İslam Dünyasında yaşanan bu zulümleri bitirelim.” dedi.