Şahin,” Bu ülkenin çimentosu inanç değerlerimizdir”

Diyanet İşleri Başkanlığı Çankırı İl Müftülüğüne bağlı Cemalettin Ferruh Kuran Kursunu ziyaret eden AKP milletvekili adayları İdris Şahin ve Hüseyin  Filiz, burada hafızlık eğitimi alan seksene yakın erkek öğrenciyle bir araya geldi.

Şahin, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada “Allahın lafzını okumak güzel bir eylemdir. Bu tür müesseselerin Çankırı’da faaliyet gösteriyor olması bizim için oldukça gurur verici bir durum. Bu tesisin ilimize kazandırılması sırasında, il başkanı olarak bakanlık nezdinde temaslarda bulunduk ve önemli bir katkımız oldu. Sizin içinizden çıkan biri, sizi başbakan olarak temsil ediyor. İmam Hatip Mezunu bir başbakanın temsilcisi olarak bu ülkenin çimentosunun inanç değerlerimiz olduğunu biliyoruz. Bu müesseseye hayat veren siz hafız kardeşlerimi saygı ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Ak Parti milletvekili adayı Hüseyin Filiz, “Bu mekanlar sizin gibi gençlerle hayat buluyor. Siz gönül erleri, Allah dostları, iman erlerisiniz. Sizler gelecekte vali, mühendis olacaksınız ve sizin gibi insanların gücüyle ülkemiz daha da büyüyecek” dedi.

Şahin ve Filiz daha sonra İsmail Özdemir Huzur evi ve eski Devlet Hastanesine geçerek burada yatan hasta ve yaşlılarla sohbet etti.