Dunlop

Saadet Partisi Kurşunlu İlçe Teşkilatı bir miting gerçekleştirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi Kurşunlu İlçe Teşkilatı bir miting gerçekleştirdi. Mitingde SP İl Başkanı Ömer Uzun, SP milletvekili adayları Vehbi Aydoğan. Mehmet Ünver ve Genel Merkez Çankırı İl Sorumlusu Mustafa Çulha birer konuşma yaptılar.

Mitingde açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun : “Ey milli görüşçüler! 46 seneden beri bu dava yolunda mücadele yapıyoruz. 4 kez partimizi kapattılar ama gönlümüzü kapatamadılar. Bizi engellemek için her şeyi yaptılar. partilerimizi kapattılar ama gönlümüzdeki ateşi söndüremediler. 4 tane değil 14 tane partimizi kapatsalar 15’incisini kurup yolumuza yine devam edeceğiz.

12 Haziran seçimlerinin arifesinde Çankırı’mızın güzel ilçesi Kurşunlu’dayız. İnşallah büyük seçim zaferimiz için büyük bir adım atıyoruz. Kurşunlu’lu kardeşlerimiz, hiç şüpheniz olmasın ki bu seçimlere 18 parti girmiyor. Sadece 2 tane parti giriyor. Biri Saadet Partisi, diğerleri ise merhum liderimizin dediği gibi diğerleri.

Eğer Kurşunlu’lar olarak 13 Hazirandan itibaren İsrail’in ABD’nin Avrupa’nın uydusu dış güçlerin taşeronu değil, şahsiyetli dış politika izleyen tam bağımsız Türkiye istiyorsanız,

işsizliğe, fakirliğe, hacizlere esir olmuş değil, refah, bolluk bereket dolu bir ülke istiyorsanız, misyonerlik faaliyetlerinin, boşanmaların artığı, ahlaki ve manevi yönden çökmüş bir Türkiye değil, gençlerin milli ve manevi değerlere göre yetiştiği, Güçlü ve Yaşanabilir Bir Türkiye istiyorsanız; tek çaremiz var o da milli görüşü meclise taşımak. Saadet Partisini iktidar yapmaktır.” dedi

“Allah, bizim güzel ülkemize her türlü zenginlik ve bereketi vermiş. Ülkemizdeki sorunların temeli adil paylaşımın olmadığındandır” diyen milletvekili adayı Vehbi Aydoğan, “Sadece bir örnek vereyim. Dolar milyarderlerinin sayısı AKP iktidarında 4’den 39’a çıkmış. Oysa aynı dönemde işsizlik yüzde 6’dan yüzde 12’ye yükselmiş. Yani, Milletimizin çoğunluğu bir dilim ekmek bulamazken, küçük bir azınlık israf denizinde yüzüyor.

İşte biz, bu adaletsizliğe karşıyız. Milletin alın terinin sömürü havuzlarına akıtılmasına karşıyız.

Aziz Kurşunlu’lu hemşerilerimiz ! Biz bu çarkı bozacağız. Sizlerin hakkını yine sizlere teslim etmek için tüm gücümüzle çalışacağız. Huzurlarınızda söz veriyoruz. Biliyorsunuz, daha önce Milli Görüş olarak verdik. Merhum Erbakan Hocamızın kurduğu 54’üncü hükümet, yüzde 50 zamla işe başladı. Hem de tek kuruş vergi koymadan, tek kuruş borç almadan.

Hiç şüpheniz olmasın, yine yaparız. Sözümüzdür yüzde 50 zamla geliyoruz. Bir binayı yapan bir benzerini yapamaz mı? Eğer sizlerde hakkınız olanı istiyorsanız adres belli: Saadet Partisi” dedi.

“Siz hiç Saadet Partisinden başka ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ diyen başka bir parti gördünüz mü? ”  diyerek söze başlayan milletvekili adayı Mehmet Ünver, sözlerine devamla şöyle dedi. 2Bu ülkenin yüzde 99’u Müslüman. Ama mevcut kanuna göre 12 yaşından küçüklere Kur’an eğitimi hala yasak.  Siz, tarih boyunca kendi evlatlarına, kendi kutsal kitabını yasaklayan, tehlikeli gören başka bir kavim, kabile, ülke gördünüz mü?

Bu korkunç garabet sadece Türkiye’de var. 12 Yaşından küçük çocuğunuzu İncil kursuna gönderebilirsiniz, Tevrat kursuna gönderebilirsiniz, Dans ve bale kursuna gönderebilirsiniz, Ama sadece Kur’an Kursuna gönderemezsiniz. Çünkü yasak” dedi

“Gelin, ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’ için, ‘Yeniden Büyük Türkiye’ için ve ‘Adil Bir Dünya’ için doğru adreste buluşalım” diyen Ünver, “Daha önce hangi partiye oy vermiş olursanız olun, Bu sefer “Saadet” diyelim. Saadet iktidarı size bir oy kadar yakındır” dedi

Saadet Partisi Genel Merkez Çankırı İl Sorumlusu Mustafa Çulha ise yaptığı konuşmasında iktidara yüklenerek, “Milli gelirin paylaşımındaki adaletsizlik, bir avuç insanı Karun gibi kısa zaman içinde zenginleştirirken kitleleri yoksullaştırmakta ve yardıma muhtaç hale getirmektedir. Şimdilik sesini yükseltmeyen kitleler iş, aş ve adalet istemektedir. Bazı yöneticilerimiz, rakamlarla gerçeği gizlemeye çalışmaktadır. Giderek artan nimet-külfet paylaşımındaki adaletsizlik, sosyal barışı altüst edecek sosyal felaketin habercisidir.

Devletin asli görevlerinden biri de üretilen milli hâsılanın toplumu oluşturan kitleler arasında adil paylaşımını sağlamaktır.

Devlet, toplumu oluşturan çok az sayıda insanı Karun gibi zenginleştirir ve çok sayıda insanı da yoksulluğa mahkûm eder ise, asli görevini yerine getirmemiş olur. Devlet adalet temeli üzerinde kurulur ve yaşar. Adaletsizlik devletin ömrünü kısaltır, çöküş sürecini hızlandırır. Adil olmayan yöneticiler devletin temeli tahrip ederler. Tarih boyunca yıkılan devletleri adil olmayan yöneticiler yıkmışlardır.

Türkiye gelir dağılımı bakımından dünyanın en adaletsiz paylaşımının bulunduğu ülkelerden biridir. 2009 ve 2010 yıllarında da paylaşımdaki adaletsizlik artmıştır. Çünkü asgari ücrette, işçi ve memur ve emekli maaşlarında, enflasyonu bile telafi edecek reel artışlar sağlanamadı. Para ticareti yapan bankların gelirlerinin aşırı denecek düzeyde artırdığı bir ülkede paylaşımdaki adaletsizliğin artması kaçınılmazdır. Para ticaretinde yapılan kar, işçi, memur, çiftçi ve esnafın gelirinden alınan paydır. Tasarrufları yatırıma kanalize etmeyen bankaların karı arttıkça kitlelerin geliri azalır. İşsizlik artar. Yoksulluk ve sefalet yaygınlaşır” dedi.