SAADET DİVANI

Saadet Partisi Çankırı İl Teşkilatı, Ağustos 2012 İl Divanını Ilgaz Kuyupınar Yaylası’nda gerçekleştirdi. İl Divanında il ve ilçe teşkilatlarının çalışmaları masaya yatırıldı. Yerel seçimlerin önemine vurgu yapıldı. Kamuoyuna yansıyan güncel meseleler değerlendirildi.

İl teşkilatı birim başkanları ve İlçe teşkilat başkanları, çalışmalarıyla ilgili bilgi verdikten sonra kürsüye gelen İl başkanı Ömer Uzun, “Ülke yönetiminde söz sahibi olanlara, halkımız tarafından çözüm üretsinler diye meclise gönderilen iktidara ve muhalefete ne oldu.  AB ve ABD normlarına ve standartlarına uygun ölü toprağı mı saçıldı ki, her gün yüreğimizi dağlayan, ocaklara figan düşüren şehit haberleri geliyor ama asıl sorumlularımız, bilinen açıklamalarından öte bir çözüm üretemiyor.

Milli gelir arttı deniyor ama bu zenginlik nedense halka bir türlü yansımıyor. İşsizlik azalıyor deniyor ama bir yerde 10 geçici işçi alınacağına dair bir ilan yapılıyor, o işe girebilmek için 500 kişi müracaat ediyor. Devlet borçlu, halk borçlu. Bizler basın açıklamalarımızla bu gelişmelerin daha vahim sonuçlar doğuracağını hep söyledik. Meclisteki iktidarı ve muhalefeti hep uyardık. Uyarmaya devam edeceğiz; bir an önce kısır çekişmelerden vazgeçiniz, kör döğüşü ve kayıkçı kavgalarını bırakınız. Stratejik ortak bildiklerinizin ihanetlerine karşı uyanık olunuz. Parti hesaplarını bırakınız. Bu millet size her şeyi vermiş. O zaman millet için siyaset üretin. Devlet elden gidiyor, ülke elden gidiyor. Toprak ayağımızın altından kayıyor. Millet parçalanıyor. Yarın çok geç olabilir.” dedi.

UZUN, sözlerine devamla, son günlerde artış gösteren terör olaylarını tekrar hatırlatarak “Terör olaylarında Şehit olan askerlerimize, polislerimize ve masum vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’dan rahmetler diliyorum. Ailelerine ve aziz milletimize sabr-ı cemil ve metanetler diliyorum.

Halkımızın sağduyusunu yok etmek isteyenleri, ülkemizi bölüp parçalamaya, milletimiz arasında düşmanlık tohumları ekmeye çalışanları şiddetle tel’in ediyorum.” dedi.

Teşkilat çalışmalarının önemini vurgulayan İl Başkanı Uzun, “Kardeşlerim, bizim davamız büyük. Bizde duygusallık vardır. Ama asla karamsarlık yoktur. Elhamdulillah irademizden hiçbir şey kaybetmedik. Biz Merhum Erbakan Hocamızın ifadesiyle diyoruz ki, inanç var, her şey var. Tüm imkansızlıklarımıza rağmen teşkilat çalışmalarımızı aksatmadan devam ettiriyoruz. Allah’ın izniyle ve yardımıyla yaklaşan seçimlere çalışmalarımızı tamamlamış olarak gireceğiz ve kazanacağız. Halkımızın ve tüm insanlığın Milli Görüş’e, Saadet’e ihtiyacı vardır. Akan kan ve göz yaşını durduracak irade bizdedir. Son seçimlerde aldığımız oy oranı bizim için ölçü değildir. Halkımıza tüm gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz. Milli Görüş’ün alternatif değil, tek çare olduğunu yeniden ortaya koyacağız inşâallah” dedi.