‘ONLAR UYDURMA ŞEYLER’

MHP Genel Başkan Adayı ve Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Karabük ve Kastamonu illerine yaptığı ziyaretin ardından, partisinin Çankırı İl Başkanlığ’ını ziyaret etti. 


Koray Aydın
, partisinin Çankırı il teşkilatında düzenlediği basın toplantısında, genel başkanlığa aday olduğunu ve bu doğrultuda teşkilatlarla bir araya geldiğini söyledi.

Dış politikada kötü bir yönetimin olduğunu söyleyen Aydın, sıfır sorun politikasının çöktüğünü ve Türkiye’nin Suriye ile savaşa girmenin eşiğine geldiğini belirtti.
10 yıllık AK Parti iktidarında Türkiye ekonomisinin kötüye gittiğini iddia eden Aydın, ‘’Hükümet açıkları kapatmak için zam sağanağı yaptı. Doğalgaza, elektriğe, akaryakıta her şeye zam yaptı. Açıklanan verilere bakarsak yapılan zamlar açığı kapatmayacak. Bu ne demek? Vatandaşlarımız gözü aydın, hükümet yine elini vatandaşın cebine sokacak ve herkesin cebinden ilave zamlarla bu açığı kapatacak parayı alacak’’ diye konuştu.
Hükümetin terör konusunda uyguladığı politikaları da eleştiren Aydın, ‘’Geldiğimiz nokta, terörle mücadeleden terörle müzakereye döndü. Terörle ne müzakeresi edeceksin. Adamlar senden Türkiye’nin bir kısmını istiyor. Biraz azına mı razı ol diyeceksin?’’ şeklinde konuştu.
Aydın, yaklaşan kongre ile ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı:
‘’Her alanda Türk Milleti’nin gerçekleri gördüğü, gerçeklerle yüzleştiği, AKP iktidarının yaldızının döküldüğü, onların bu riyakar ve sahtekar tavrının Türk Milleti’ne anlatılarak yüzlerindeki maskelerin indirilmesi gereken bir döneme girdik. Bunu Milliyetçi Hareket Partisi yapacak, sizlerle birlikte biz yapacağız. Onun için Milliyetçi Hareket Partisinin bu kongresi, Türk Milletinin önünü açacak. Buradan bir iktidar projesi çıkaracak hazırlıkların yapılarak bir kongre olarak değerlendirilmesini istiyor ve arzuluyoruz. Bunu yaparken de Türk Milletine güveniyoruz ’’
Türkiye’nin önümüzdeki dönemde üç önemli seçime gireceğini söyleyen Aydın, Başbakan’ın cumhurbaşkanlığı için aday olacağını söyleyerek, ‘’Siyasetin yeniden şekillendiği, siyasi yelpazenin yeniden dengesini bulacağı bu dönemde, biz Milliyetçi Hareket Partisi’nin başrol oyuncusu olmasını istiyoruz ve ona göre bir Milliyetçi Hareket Partisi planlaması yapıyoruz’’ dedi.
Toplantının son kısmında bir gazetecinin son dönemde gündemde olan, Devlet Bahçeli’nin MİT ajanı olduğuna dair iddiaları da cevaplayan Aydın, ‘’Onlar uydurma şeyler, bana böyle şeyleri sormayın’’ ifadelerini kullandı.
Aydın, Çankırı’da ki ilgiden dolayı memnun olduğunu da sözlerine ekledi.