Dunlop

‘Onlar çalışmadıkları için buradayız’

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında destek turlarına dün Şabanözü ile devam etti.

Şabanözü köylerini ziyaret eden AKP’li adaylar, ilk uğradıkları Çaparköy’de bir vatandaşın tepkisiyle karşılaştılar. Milletvekili sayısının 3’ten 2’ye düştüğünü hatırlatan vatandaş, “Göç yok diyorsunuz, ama milletvekili sayımız düştü” dedi. Şahin ise Şabanözü’ndeki sanayi tesislerindeki istihdama bağlı olarak nüfusun arttığını söyledi.

Çaparkayı köyünde ise vatandaşlarla bir araya gelen AKP’li adaylara köyle ilgili bilgi veren muhtar, köyde 180 büyük baş hayvanın bulunduğunu, bir kooperatif kurularak mandıra yapıldığını söyledi. Geçmiş dönemlere nispeten bu dönem büyük destek beklediklerini belirten Şahin, 12 Haziran seçimlerinde verilecek desteğin, sadece isimlere ve partiye değil, aynı zamanda İslam ülkelerine de verileceğini ifade etti. Son dönemlerde artan terör olaylarına da değinen Şahin, “1 yıldır ne terör vardı, ne de şehit veriyorduk, ama bakın seçimler yaklaştıkça olaylar artıyor. Ülkede kaos ortamı yaratarak baskı kurmaya çalışıyorlar. Oyları devşirmek için terör eylemleri oluyor. Ülkemiz sadece içte değil, dış dünyada da onurlu ve dik bir şekilde duracaktır” dedi.

Gezilerin 3. durağı olan Bakırlı’nın ardından Karakoçaş’a geçen AKP’li adaylar, önceki ve mevcut milletvekillerinden memnun olmadıklarını dile getirerek, “Hiçbir şey yapmadılar” çıkışına, “Zaten yapsalardı biz burada olmazdık” dediler. AKP’li aday Hüseyin Filiz, “Zaten onlar çalışmadıkları için Başbakanımız bizi aday gösterdi” diye konuştu.

Mart köyü ziyareti ile devam eden adaylar, Ödek köyünde köylülerde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Seçim gezilerine katılan Şabanözü Belediye Başkanı Ali Çapçı’ya Karahacı köyünde bir vatandaşın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şabanözü mitinginde Başkan Çapcı’nın karşılamaya gelmediğini söylemesi üzerine Çapçı, “Davet edilmeyen yere gidilmez” diyerek kendini savundu.

İdris Şahin, Karamusa ve Büyükyaka köyleri ile devam eden destek turunda Büyükyaka sakinlerine seslenerek, “Sizler, köyüne ve bölgesine sahip çıkan insanlarsınız. Temel olarak geçiminizi tarım ve hayvancılıktan yapıyorsunuz ki bu yönde destek bekliyorsunuz. Ülkemizde 8,5 yılda çok güzel şeyler oldu. Geçmiş yıllarda biz Avrupa’ya göç verirken, bugün Şabanözü’ndeki yatırım tesislerine biz göç alıyoruz” dedi.

12 Haziran seçimlerinde kendilerine destek verilmesi durumunda köyün bütün ihtiyaçlarının karşılanacağı sözünü veren Şahin, “Temmuz’un ilk haftasında şenliklere davet ederseniz, buraya geleceğim ve parke müjdesini vereceğim. Küçükyaka ile Büyükyaka köyleri arasındaki yolun asfaltı da yapılacak. Abi kardeş arasındaki yol problemi de böylelikle çözülmüş olacak. Biz Çankırı insanının derdiyle uğraşırken, Sayın Başbakanımız, sadece ülke ile değil 1,5 milyarlık İslam nüfusuyla meşgul oluyor. Siyasette liderler önemlidir. Bakın Başbakanımıza ve diğer liderlere, ona göre kıyaslamanızı da yapın” diye konuştu.

Hüseyin Filiz ise yaptığı konuşmada birçok partinin köye gelip oy isteyeceğini söyleyerek, “Biz sadece oy istemeye değil, aynı zamanda sorunlarınızı dinlemeye ve çözüm üretmeye geliyoruz. Laf olsun diye gelmiyoruz. İktidarımız döneminde eksik kalan hizmetlerin takipçisi olacağız ve sorumluluklarımızı sırasıyla yerine getireceğiz. Ak Parti’den önce 100 milyar liralık bir traktör almak istediğinizde 60 milyar lira faiz ödüyordunuz, ama iktidarımız döneminde faizler düşürüldü. Ödeyeceğiniz faiz miktarına traktör alabiliyorsunuz ve çok az bir faiz ödüyorsunuz. Ak Parti’ye sadece şunun için oy vermek bile yeterlidir. Orduda çeteleşme vardı önceden beri. Generale siviller bile selam çakıyordu. Ama artık onlar da her vatandaş gibi mahkemelerde yargılanabiliyor. İktidar neredeyse, hizmet orada. Biz iktidarın, dolayısıyla hizmetin yanındayız. Siz de öyle olun, Ak Parti’ye destek verin” şeklinde konuştu.

AKP’li adaylar Şabanözü’nün köylerinde destek turuna gün boyu devam ettiler.

Bu arada Küçükyaka köyünde, köy sakinlerinin bir araya gelmeleri için Cami minaresinden anons yapılması ise dikkat çekti.