Nazlıkaya, “Çankırımızın derdi çok, sorunları çok”

CHP Kadın Kollarınca kadına yönelik şiddetle mücadele için hayata geçirilen proje kapsamında oluşturulan “YaşamHak” otobüsü Çankırı’ya geldi.

CHP Kadın Kollarınca kadına yönelik şiddetle mücadele çerçevesinde 81 ili geziyor.  “YaşamHak” otobüsü ile 81 ili gezen CHP’nin 42. Durağı Çankırı oldu.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ile beraberindeki heyet dün ilimize gelerek çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Çarşı ziyareti öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Nazlıaka, “CHP Kadın Kolları olarak “YaşamHak” otobüsü ile yollara düştük. Bugünde Çankırı’dayız. Ülkemizin güzel ili Çankırı’da olmaktan da büyük bir mutluluk duyuyoruz. Ancak Çankırımızın derdi çok, sorunları çok. Onun için bugün tüm yurttaşlarımızla kucaklaşacak, onlarla bir araya gelerek sorunlarını dinleyeceğiz. Aynı zamanda partimizin çözüm önerilerini de anlatacağız” dedi.

Esnaf ziyaretleri gerçekleştireceklerini de aktaran Nazlıaka, Çankırı Barosu ve tarım işçisi kadınlarla ve vatandaşlarla da bir araya geleceklerini dile getirdi.

Kadın örgütleri ile de bir araya geleceklerini söyleyen Nazlıaka, “Buraya gelmeden önce hunharca katledilmiş olan bir kız kardeşimizin ailesini de ziyaret ettik. Biz kadına yönelik şiddeti sonlandıracağız diyerek yollara çıktık. Bu amaçla genel merkezimizde bir çağrı merkezi kurduk. 7 gün 24 saat hizmet veren bu çağrı merkezimiz kanalıyla tüm şiddet mağduru kadınlara, tüm istismara uğrayan çocuklara ve ailelerine destek hizmeti veriyoruz. Bu noktada şuana kadar 319 kız kardeşimize bire bir hayatlarına dokunacak şekilde destek hizmetleri sunduk. Barolarla yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde ücretsiz hukuki hizmet desteği veriyoruz. Ülkenin her yerinde ücretsiz psikolojik danışmanlık desteği veriyoruz” dedi.

“Kadınların en fazla maruz kaldığı şiddet türü,  ekonomik şiddet”  diyen Nazlıaka, “Bu ekonomik şiddetle mücadelede de onların yanlarında olmaya çalışıyoruz. Ama hiç şüphesiz işsizliği, yoksulluğu sonlandırmak için CHP’nin icracı konumda olması  yani ilk seçimlerde iktidara gelmesi gerekiyor. Halkada böyle bir talep görüyoruz. O yüzdende halkın partisi olarak, halkın içinde yer almak için bir araya geldik” dedi

“Bugün Türkiye’de yaşayan kadınlar kendilerini güvende hissetmiyor” diyen Nazlıaka, “Ne ekonomik anlamda ne de fiziksel anlamda. İşte biz bu güvenceyi sağlayabilmek adına CHP olarak gerekli çalışmaları yaptık, gerekli politikaları ürettik, gerekli kadrolara da sahibiz. Onun için, seçim varmışçasına her gün sahalarda çalışmaya devam ediyor ve halkla iç içe oluyoruz.” dedi