“Millet uzaya çıkıyor bizim evimize su gelmiyor”

Türkiye Değişim Partisi Çankırı İl Başkanı Murat Uyar basın mensupları ile bir araya geldi.

Partililerin de eşlik ettiği toplantıda konuşan Türkiye Değişim Partisi Çankırı İl Başkanı Murat Uyar, “Yerel basına çok önem veriyoruz. Sizler önemli işler yapıyorsunuz çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bizlerin sesi oluyorsunuz. Vatandaşın doğru bilgiyi alma noktasında habersiz kalmaması noktasında özveriyle çalışıyorsunuz.” dedi.

Gündeme dair konularda açıklamalarda bulunan Uyar, geçtiğimiz hafta  sondaj yaparken vefat eden bir vatandaşın vefat etmesinin kendilerini üzdüğünü aktardı.

 “Kurşunlu’da, 2021 yılında köyümüzün bir tanesinde suyun olmaması, hiçbir çalışma yapmaması, köylünün kendi imkanları ile su sondajı yapması, orada vatandaşın hayatını kaybetmesi gerçekten üzücü bir olay.” diyen Uyar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Millet uzaya çıkıyor bizim evimize su gelmiyor. Seçimlerden önce su gelecek denilmesi, seçimden sonra hiçbir yetkilinin gitmemiş olması üzücü bir durum. Verilen vaatlerin yerine getirilmemesi derinden sarsan olay. İktidar ve cumhur ittifakından hiçbir yetkilinin oraya uğramaması ayrı bir düşündürücü durum. İnşallah gerekli ilgi alaka gösterilir.

Biz ne sağız ne soluz. Ne sağın bekçisiyiz ne solun bekçisiyiz. Sağ ve sol kavramı umudunu yitirmiş, yıpranmıştır. Biz merkezi partiyiz. HDP hariç biz vatan ve millet diyen hudut ve bayrak bütünlüğünü savunan herkesle kucaklaşmaya hazırız. Bugün bir ittifak durumu var. Biz bayrak ve hudut bütünlüğü diyen bütün siyasi partilerle olabiliriz. HDP hariç bu kırmızı çizgimizdir. Ne doğrudan ne dolaylı yoldan HPD ile olamayız. Ama bugün ittifak gibi bir düşüncemiz yok. Zaman şartları ne gösterir bilinmez.

Bizim düşüncemiz en kötü senaryomuz il encümenliğinde çoğunluğu sağlamak. Şu an çok güzel giden bir sinerji var Çankırı’da. İttifak partisinin eksik kalıyor olması belediyenin verdiği sözlerde hala yerine getiremediği hizmetlerin olmasından dolayı şu an Çankırı’da Türkiye Değişim Partisine güzel bir akım var güzel bir yaklaşım var. Gittiğimiz yerlerden elimiz boş dönmedik. Biz Çankırı Belediyesini alacağımızı düşünüyoruz. Biz kadın bir adayla belediye başkanlığı seçimlerine girmeyi düşünüyoruz. Çankırı’ya kadın eli değecek. Güzel projeleri var. Biz Çankırı’yı kadın adayımızla alacağımızı düşünüyoruz. Adayımız hazırlanıyor. Çankırı’ya kadın eli değecek, Çankırı değişecek. Bir anne şefkatiyle bir hanım edasıyla Çankırı’ya evi gibi bakıp inşallah güzel hale getirecek bir hanım ablamızla seçimlere hazırlanacağız. Adayımız çok tanınan değil ama 2-3 ay sonrasında Çankırı gür bir sesle tanıyacak güzel projeleri var. Biz hemen hemen 3 ay sonra seçim startını vermiş gibi belediye seçimlerine hazırlanacağız. Bizim önceliğimiz, milletvekilliğinde de rakibiz ama önceliğimiz Çankırı. Biz Türkiye Değişim Partisi Çankırı İl Başkanlığı olarak biz bu Çankırı’yı değiştirmek geliştirmek gerekli ihtişamı göstermek. Mecliste de en iyi şekilde Çankırı’nın adını duyurabilmek.  

Şu an partimizin bir yeri yok. Merkezi konumlarda bir yer bulamadık. İl başkanlığımız yok bizde açıkta kaldık. Yer konusunu araştırıyoruz. Şu an itibariyle 173 üyemiz var. Gönderemediğimiz üye formları da var. Bizim partimizde, tüm kayıtlı üyeler genel başkanı seçiyor. Sadece delegeler seçmiyor. Bu Türkiye de partilerde ilktir. Tüm üyelerimiz genel başkanı seçebiliyor.

Genel başkanımız Çankırı’ya gelecek. Ömer alp için kendisi inşallah bir aksilik olmasa gelecek, gelemezse de canlı bağlantı ile Ömer Alp’e destek olacak.

Bugün istedik sizlerle sohbet edelim çay içelim istedik. Geldiğiniz bizleri kırmadınız. Rabbim sizlere de kolaylıklar versin. Geldiğiniz için teşekkür ediyoruz.”