MHP’li adaylardan 23 Nisan mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı milletvekili adayları Şahin Eraslan ve Hüseyin Yakar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 91. yıldönümü nedeniyle yaptıkları açıklamada “Hâkimiyetin, kayıtsız ve şartsız halka ait olduğunu ilan eden ve Milli Egemenliğimizin sembolü haline gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 91. yıldönümüyle beraber dünyadaki tek Çocuk Bayramını coşkuyla kutladık” dedi.

Milletvekili adayları yaptıkları ortak açıklamada şu görüşlere yer verdiler: “Yarının yetişkinleri olarak gururlandığımız çocuklarımızın daha güzel, daha mutlu ve daha müreffeh bir ülkede yaşamaları için çıktığımız yolda, dünyada emsali görülmeyen bir taarruz ve istilayı defeden bir neslin torunları sıfatıyla, ilimizi ve ülkemizi, bu kutlu mücadelenin sembolü haline gelen TBMM’de temsil etmenin önemini de bu vesileyle bir kere daha tespit ettik.

Böylesine anlamlı bir günde, yaşadığımız coğrafyada dinmeyen gözyaşları ve bitmeyen savaşların varlığı, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik iç ve dış tehditler, her gün görmeye alışık olmaya başladığımız toplumsal olaylar, arttığı oranda başka sosyal meseleleri büyüten işsizlik ve yoksulluk hepimizi her geçen gün daha da rahatsız ediyor. Burada saymakla bitmeyecek eksiklik ve aksaklıkların tek çözüm kaynağı olarak tanıdığımız halkımızla bu anlamlı günde kucaklaşmak ve Milli Egemenliğimizin teminatı olarak gördüğümüz Milliyetçi Hareket Partisi adayları olarak TBMM’nin kuruluş fikri ve maneviyatını bu vesileyle bir kere daha teneffüs etmekten duyduğumuz gururu Çankırı’mızın saygıdeğer halkıyla paylaşıyor, hepsinin bayramını canı gönülden tebrik ediyoruz.”