MHP Yapraklı ve Kızılırmak kongreleri yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi geçtiğimiz hafta başladığı ilçe kongrelerine, dün Yapraklı ve Kızılırmak ile devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Yapraklı İlçe Kongresi’ne İl Başkanı Ali Acıbunar’ın yanı sıra çok sayıda partili katıldı. Divan başkanlığına Hasan Doğdu’nun seçilmesiyle başlayan kongrede tek liste oylamaya gidildi. Yapılan oylama sonucunda Hasan Basri Kumru ilçe başkanlığına seçilirken, listesi Mehmet Yıldırım, Mustafa Maden, Ahmet Mutlu, Turgut Yiğitbaşı, Naim Durkal, Hasan Karaman, Dursun Özen, Recep Akbaş ve Mustafa Şahin isimlerinden oluştu.

MHP Yapraklı İlçe Başkanı Hasan Basri Kumru yaptığı teşekkür konuşmasının başında partide bu güne kadar görev yapan arkadaşlarına teşekkür etti. Birlik ve beraberlik içinde çalışacaklarını belirten Kumru, “Bu görev bir nöbettir. Bugün bizler MHP’nin bir neferi olarak bu görevi devraldık. Omuzlarımıza yüklenen ağır sorumluluğun farkındayız. Her zaman olduğu gibi, sizlerden aldığımız güçle partimizi hak ettiği yerlere taşımak için birlikte çalışacağız” dedi.

Katılımcılara teşekkür ederek sözlerini tamamlayan Kumru, birlik beraberlik mesajları verdi.

MHP teşkilatının ikinci durağı ise Kızılırmak ilçe kongresi oldu. Kızılırmak kongresinde divan başkanlığını eski Kızılırmak Belediye Başkanı Hacı Doğan yaparken, yardımcılığını A. Korhan Mastı, katip üyeliği ise MHP İl Başkan Yardımcısı Çetin Kapdan yaptı.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından tek liste ile yapılan seçimlerde, eski İlçe Başkanı Yunus Doğan göreve devam dedi. Doğan’ın listesinde ise; Önder Kaytan, Muttalip Medeni, Ahmet Beyaz, Cafer Gülle, İsmail Yılmaz, Fehmi Allak ve Necmi Güneş isimleri yer aldı.