Dunlop

MHP seçim startı verdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği seçimleri için partiler adaylarını belirledi. Adayların belirlenmesinden sonra partiler seçim startlarını vermeye başladı.

Yapılacak olan milletvekilliği seçimi için start veren partilerden biri de Milliyetçi Hareket Partisi. MHP Çankırı İl Başkanlığı Cuma günü Büyük Cami’de kılınan ikindi namazından sonra seçim startını verdi. MHP milletvekili adayları Şahin Eraslan ve Hüseyin Yakar ile birlikte birçok partili Büyük Camide kılınan ikindi namazından sonra Çankırı kalesine çıkarak Emir Karatekin’in türbesini ziyaret ettiler ve dua ettiler.

Milletvekili Ahmet Bukan, 21. dönem milletvekili İrfan Keleş, İl Başkanı Ali Acıbunar ve Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kurt’un yanı sıra çok sayıda partilinin katılımı ile gerçekleşen Emir Karatekin Türbesi ziyaretinde kurban kesildi ve dua edildi.

Emir Karatekin Türbesi ziyareti esnasında bir konuşma yapan MHP İl Başkanı Ali Acıbunar, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan seçimin millete hayırlı olmasını diledi. Meclise 2 milletvekili adayını da sokmak istediklerini belirten Acıbunar, “Bugün burada seçim startını verdik. 12 Hazirana kadar canla başla çalışacağız ve bu iki değerli kardeşimizi meclise sokacağız.” dedi