MHP milletvekili adayları mezun oldukları okullarını ziyaret etti

MHP milletvekili adayları mezun oldukları okullarını ziyaret etti.

MHP Milletvekil adayları Dr. Şahin Eraslan, Hüseyin Yakar merkezde bulunan İlköğretim okulları, Çankırı Lisesi ve Ticaret Meslek Lisesini ziyaret etti.

MHP milletvekili adayı Dr. Şahin, Çankırı Lisesi mezunu olduğunu belirtti. Dr. Şahin,” MHP olarak öğretmenlerimize şu an aldıkları ücret haricinde Genel Merkezimizin seçim beyannamesinde belirtilen 425 Lirayı vermeyi taahhüt ediyoruz. Asgari ücret 825 lira oluyor. Birer eğitimci olarak Türkiye gündemini, neler olacağını bilen insanlarsınız. Şu anda iki dil, iki bayraktan söz ediliyor. Biz bunu anlatmaya çalışıyoruz. Ilgaz dağında bir polisimiz şehit edildi ve Çankırılı bir polisimiz de yaralandı. Önümüzdeki günler bizleri endişeye sevk ediyor. Çankırı’da eğitim seviyesini düzeltmeyince Çankırı’da hiç bir şey düzelmez” açıklamasında bulundu.

Mali müşavir olan MHP milletvekili adayı Hüseyin Yakar, Çankırı Ticaret Lisesi mezunu olduğunu ve okuluna yıllar sonra siyasetçi kimliği ile geldiğini belirterek, “Genç yaşımda MHP den milletvekili adayı oldum. Çankırılı olmam nedeniyle Çankırı’nın sorunlarını çok iyi biliyorum. 365 köyümüzde vatandaşlarımızın çalışmadan oturduğunu gördüm. Devlet iş yerine vatandaşa kömür vb yardımlarda bulunuyor. Kırsalda eğitim yok. Bu konuda en büyük görev sizlere düşüyor. Şu an oynanan oyunlarla MHP meclis dışı bırakılmak isteniyor. Bizim bir korkumuz yok. Ülkenin ve milletimizin geleceği için oylarınıza talibiz. İktidarın 9 yıldır Çankırı’ya ne yaptığını sandıkta sorgulayınız” dedi.