Dunlop

MHP kolları sıvadı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği seçimlerine hazırlanan Milliyetçi Hareket Partisi dün parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

İl Başkanı Ali Acıbunar, İlçe Başkanı Ahmet Kurt, Milletvekili Ahmet Bukan, 24. dönem adayları Dr. Şahin Eraslan ve Hüseyin Yakar ile çok sayıda partilinin katıldığı toplantıda seçim takvimi gereği belirlenen milletvekili adaylarıyla birlikte olmak için bir araya geldiklerini belirten Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kurt, her iki adaya da hayırlı olması temennisinde bulundu. Ayrıca diğer aday adaylarına da teşekkür eden Başkan Kurt, “Dedikodulardan uzak, birlik beraberlik, dirlik düzenlik, kardeşlik ve dayanışma içinde bir seçim süreci geçirmeyi diliyorum” dedi.

İl Başkanı Ali Acıbunar ise konuşmasında milletvekili adaylıkları belli olan Şahin Eraslan ve Hüseyin Yakar’a destek vermek maksadıyla bir araya geldiklerini ifade ederek, “Yanımızda yiğit bir kale gibi duran iki arkadaşımızın adaylıklarını tebrik ediyorum. Her ikisinin de sonuna kadar yanlarında olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” dedi.

Aday adaylığı ile başlayan siyasi hareketlenmenin uzun bir süreç olduğunu kaydeden Başkan Ali Acıbunar, “Genel Başkanımız il başkanları toplantısında; bu dönemde aday belirlemelerini merkez yoklaması şeklinde yapmak istediğini belirterek, bu anlamda bizlerden ona güvenmemizi istemiş ve biz de kendisine güvenimizi belirtmiştik. Ayrıca biliyorsunuz bölgemizde kamuoyu araştırmaları, delege ve üye yoklamaları da yapılmıştır. İşte bütün bu işlemlerin sonunda, Genel Merkezimiz bir karar vererek bu günkü sonuca ulaşmıştır. Bu sonucu takdir ve saygı ile karşılıyoruz. Bu kararı verenlerin bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman yanındayız. Çünkü bizim dostluktan ve dostluğa sadakatten anladığımız budur” diye konuştu.

MHP aday adaylarının tamamının birinciliği hak ettiğini de sözlerine ekleyen Acıbunar, “Gönlümüzün birincisidirler. Kendilerinin de benim bu düşüncemi teyit edercesine bütün seçim süresince 1. sıradan adaymış gibi çalışacaklarına olan güvenim tamdır. Sizlerden ise hassaten ricam, zaten var olan bu birlik beraberliğimizin devamı için hiçbir aday ya da aday adayı ile ilgili olumsuz düşünceler içinde olmamanız ve seçim dönemince azami katkınızı sağlamaya çalışmanızdır. Bunun sonucu zaten başarıyı getirecektir.” diyerek konuşmasına son verdi.

Acıbunar’ın konuşmasının ardından MHP’nin Çankırı’da birinci parti geleceğini söyleyen Ahmet Bukan, iki adayın da mecliste kendisinden daha iyi hizmet edeceğine inandığını ifade etti.

Milletvekili aday adayı olan Ahmet Azizoğlu da partililere yaptığı konuşmada bundan öncesinde olduğu gibi bundan sonra da Çankırı’ya hizmet etmeye devam edeceğini ifade ederek, siyasette hizmetin bir lobi olduğunu, diğer şehirlerdeki Çankırılıları da bir araya getirerek Çankırı adına müşterek çalışmalar yapılması gerektiğini kaydetti.

Ahmet Göksel ise partililerin gösterdiği teveccühe teşekkür ederek, “Aday adaylığı sürecinde olduğu gibi bundan sonra da hizmet etmeye devam edeceğiz. Adaylarımızı tebrik ediyor, bütün partili arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

Milletvekili adayı olan Hüseyin Yakar partililere yaptığı konuşmada ülkücü hareketin içinden geldiğini, siyasete aktif olarak devam ettiğini belirtti. Hem partililere, hem de genel merkeze teşekkür eden Yakar, “Ekibimiz her zaman için hizmete hazır. Bu sürecin öncesinde olduğu gibi, bu süreçte ve sonrasında da hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmacıların sonuncusu olan Dr. Şahin Eraslan da kısa tuttuğu konuşmasında partililerin gösterdiği teveccühe teşekkür etti.

Konuşmaların ardından el ele vererek fotoğraf çektiren partililer seçim startını resmen vermiş oldu.