MHP Kadın Kolları Anneler Gününde annelerle bir araya geldi

MHP Kadın Kolları Başkanlığı Anneler Günü nedeniyle bir program düzenleyerek annelerle bir araya geldi.

MHP Kadın Kolları Başkanlığının düzenlediği Anneler günü kutlama programına, MHP milletvekili adayları Dr. Şahin Eraslan ve Hüseyin Yakar’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan MHP Kadın Kolları Başkanı Asuman Atakan bir fıkrayla başladığı konuşmasına atıf yaparak “Dünyanın en zor işini üstlenen annelerimiz, yani biz kadınlar için hazırladığımız programımıza yüzlerinizde minikte olsa bir tebessümle başlamanızı istediğim için seçtiğim fıkradan dilerim, babalar alınmazlar. Ancak, annelik gerçekten de babalıktan fazlasıyla ayrılan ve biz kadınlara ait olan en güçlü duygu. Üstelik bu duygu, tüm güdülerin en baskını. Yani açlık gibi, susuzluk gibi hayati kavramların dahi üstünde annelik duygusu var. Bu anlamda anne, Cenab-ı Hakkın çocuklarımıza en büyük lütfu. Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun” dedi.

MHP Milletvekili adayı Hüseyin Yakar, “her şeyin en güzeline layık olduğuna inandığım tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi ve tüm anneler adına MHP Kadın Kolları Başkanı Asuman Atakan’ın elini öptü.

MHP milletvekili adayı Dr. Şahin Eraslan ,”Bu konuşmaları ve buradaki anneleri gördükten sonra ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Biz erkekler olarak sizi hiç anlayamamışız. Şahsım adına hepinizden çok özür diliyorum. 21 yıllık doktorum. 13 yıldır da ilimizde doktorluk yapıyorum. Ben sizlere yüreğimin kapısını açmaya çalıştım. Görüyorum ki sizler de bana kapılarınızı açmışsınız. Bu güzellik hiç bozulmasın istiyorum ve bu anı ömrüm boyunca unutmayacağımı burada açıklamaktan onur duyuyorum. İlimizin en geri iller arasında kalması sizlerin adına beni yakıyor. Çocuklarımıza daha iyi bir Çankırı bırakabilmek için yola çıktık. Sizlere ve çocuklarınıza daha yaşanabilir bir Çankırı bırakmak için de elimizden geleni yapacağız. Hangi etnik kökenden, hangi siyasi partiden olursa olsun, biz önce birbirimizi sevmeliyiz, saymalıyız. Bizim Türkiye ve Çankırı’da yapacağımız çok şey var. Çankırı insanı maalesef hakkını aramayı bilmiyor. İnsanlarımızı seçime kadar uyutuyorlar ve seçildikten sonra da kendileri mecliste uyuyorlar. Ben uyuyan milletvekili olmayacağım. Kastamonu’daki silahlı saldırı olayı ile Anadolu’nun yüreğine hançer saplandı. Hançeri çıkartmak bizim namus borcumuz. Bugün Türkiye’de iki dil ve iki bayraktan bahsediliyor.  Bizim dilimiz Türkçe, bayrağımız ay yıldızlı bayraktır. Bir başka dil ve bayrak istemiyoruz. Bunun için desteğinize ihtiyacımız var. Sizler ve bizlerin bir saniyesi bile boş geçmemeli” açıklamasında bulundu.