‘Kızılırmak’ı Türkiye’nin Çukurovası yapalım’

MHP Milletvekili adayları Dr. Şahin Eraslan, Hüseyin Yakar Kızılırmak ilçesinde seçim gezilerine devam etti.

Gün boyu Kızılırmak İlçesinde Esnaf, sanayici, zahireci, kurum ve kuruluşları gezen MHP adayları her gittikleri yerde sevgiye karşılandı. Kızılırmaklılar, Kızılırmaklı Doktorumuz Şahin Eraslan ve eniştemiz HüseyinYakar İlçemize geldi diye bağırlarına bastılar.

KIzlırmak İlçe Başkanı Yunus Doğan’la birlikte ziyaretterine esnaflardan başlayan MHP milletvekili adayları, esnafın dertlerinide dinledi, esnaflar, ilçemiz büyüyeceğine küçülüyor, adliyemiz yok, adliyelik bir işimiz olduğunda git, gel 110 km yol katediyoruz.Adliye binası isteklerini dile getirdiler.

Zahireciler de gidişatın iyi olmadığını, ekin fiyatlarının 2002 yılında da aynıolduğunu fakat mazot ve güpreye en az iki hatta üç kez zam geldiğini ekin fiatlarının yerinde saydığını en önemlisi TMO nun ellerinden alındığını belirttiler.

Sanayici esnafı Kızılırmak ilçesine bağlı köy sayısının az olduğundan, sanayi esnafının işlerinin de pek iyi olmadığını, her şeçim döneminde söz verilipseçim sonunda otralıktan kaybolunduğunu ve hizmetin yansımadığını, sanayi esnafının mağdur olduğunu söylediler.

Dr. Şahin Kızılırmak İlçseinde 7 yıldır değişen hiçbir şeyin olmadığını söyleyerek, “İlçede değişen bir şey yok, zahireci esnafı dertli çünkü buğday para etmiyor, Çeltik para etmiyor buna karşılık girdi maaliyetleri çok yüksek,.İlçenin en önemli sorunlarından birisi ulaşım Kızılırmak yolu aynı duruyor, bu gidişe bir dur deme zamanı geldi, buna hep beraber bir son verelim, Kızılırmak İlçemizi Türkiy’nin çukurovası yapalım, Kızıırmak, kavunuyla ünlü bir ilçe iken son zamanlarda kaliteli çeltiğiylede Türkiyenin ihtiyacını karşılamaya başladı” dedi.