Dunlop

Kamu malını parti mitingi için kullandılar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Çankırı İl Başkanı Fikret Tatlıcı, AKP’nin miting alanı dışında süsleme yaptığı ve bunun kanun dışı olduğunu aktardı. Tatlıcı, “İktidar partisinin 06.06.2011 günü ilimiz Belediye Meydanında düzenleyeceği miting öncesinde, Belediye meydanı dışında kalan Kastamonu Caddesi, Büyük Otel önü, A. Talat Onay Bulvarı, Kucaklama taşı civarı ve Atatürk Bulvarı’nda parti bayrakları ile süsleme yaptığı görülmüştür. Yüksek Seçim Kurulu’nun 186 no.lu kararına rağmen bu davranışı sergileyen, kanun tanımaz tavır içinde olan AKP il yöneticilerini ve milletvekili adaylarını Çankırı halkına şikâyet ediyoruz. Miting alanı dışında kalan bu yerlerin, süslenmesini Çankırılı hemşehrilerimiz de ibretle izlemişlerdir” dedi.

“Özellikle Avukat olan, baro başkanlığı yapmış, milletvekili adayı Sayın İdris Şahin’in bu hukuk dışı davranışa nasıl izin verdiğini anlamakta  zorlanıyoruz. Yaptıkları yapacaklarının teminatına benziyor” diyen Tatlıcı, “Daha önce miting yapan Cumhuriyet Halk Partisi ve diğer partilere belediyeden anons imkanı tanımayan Belediye Başkanı Sayın İrfan Dinç, iktidar partisinin mitingine defalarca anons yapmak ihtiyacı duymuştur. Alanların süslenmesinde belediye itfaiye araçları ve personelinin kullanıldığı görüntü ile tespit edilmiştir. Belediye Başkanının kamu malını bir partinin mitingi için kullanması nasıl açıklanabilir?

Çankırılı hemşehrilerimiz vergilerini bunun için mi ödemektedir? Bu durumun belediye başkanının tarafsızlığı, şehrin emin kişisi özelliğini zedelediği ve kendine olan güveni gölgelediği inancındayız. Bu uygulaması belediye başkanının görevini kötüye kullandığının tespitidir. Hakkında gerekli yasal işlemin yapılacağını beklemekteyiz.

İnanıyoruz ki, 12 Haziran günü Çankırı seçmeni yaşanan bu haksızlığa sandıkta gereken yanıtı verecektir” dedi.