İyi Parti, köy ziyaretlerine devam ediyor

            İyi Parti Çankırı İl Başkanlığı; köy ziyaretleri kapsamında Çankırı’dan sorumlu Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, İl Başkanı Aydın Akbaş, Uluslararası Politikalar Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş, Genel İdare Kurulu Üyemiz Av. Kadriye Ünler, İl Divan kurulu üyelerinden oluşan heyetle Çatalelma (Şarklı), Karadayı ve Süleymanlı köylerini ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyaret hakkında bilgi veren İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, “Çatalelma köyü muhtarı Ünal Tuncer ve köy halkı hazine arazilerinin kiralanması ve D.S.İ 5. Bölge ve Kızılırmak su birliği ile yaşanan sorunları bizlere ilettiler. Yine çiftçilik yapan çeltik üreticileri sorunları ilettiler.Beraber sorunlar ve çözüm noktasında istişare ettik.

            Karadayı köyü muhtarımız Hıdır Ada ve köy halkımızla sulama kanalları sorunları ve tarım ve hayvancılık ile ilgili sorunları istişare ettik.

            Süleymanlı köyü muhtarımız Orhan Akyol ve köyümüzün halkı köy tüzel kişiliğine sınırlarında olan hazine arazilerinin Milli Emlak Müdürlüğü tarafından TOKİ’ye devri ve TOKİ üzerinden satışı üzerindeki sıkıntılar istişare edildi. Üç ayrı mahkemede yargı süreci devam eden hukusuz satışın takipçisi olacağız. Hukuksuz satış ve uygulamalara adaletin geçit vermeyeceğini,tapunun tapu vermeyeceğini bekliyoruz.

            . Genel olarak çiftçimiz,hayvancılıkla uğraşan insanlarımız,çeltik üreticilerimiz tarım girdilerinden yüksekliğinden şikayetçiler.

            . Çiftçinin mazotundan verginin kaldırılmasını talep ediyorlar.

            . Su kanallarının su ücretlerinin tarıma destek kapsamında ücretsiz olmasını talep ediyorlar.

            . Köylerimizde bulunan hazine arazilerini köy tüzel kişiliğine kullanım hakkının devredilmesini talep ediyorlar.

            . Yem fiyatlarının 80 liradan 160 liraya çıkmasından şikayetçiler.

            . Saman balya fiyatlarının % 100 artmasından şikayetçiler.

            . Süt fiyatlarının 3 lira olmasından,karkas etin 40-42 lira olmasından şikayetçiler.

            Köylümüzün tüm şikayet,sıkıntılarını ve çözüm önerilerimizi meclis gündemine milletvekillerimiz aracılığıyla taşıyacağız, hukuki süreçlerinede avukatlarımızla destek vereceğiz” dedi