“İmarda otopark olarak gösterilen yerler dükkan”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İlhan Tekin gazetemizi ziyaret etti. Çeşitli istişarelerde bulunmak amacıyla yerel gazeteleri ziyaret ettiklerini dile getiren CHP Çankırı İl Başkanı İlhan Tekin, gazetemiz imtiyaz sahibi Kazım Kayıkçı ile bir süre sohbet etti.

“Bugün yerel basınımızı, gazetelerimizi ziyaret edelim istedik.” Diyen Tekin, “Konumuz Çankırı. Memleket hepimizin. Yapılan ve yapılacak olan her şey bizler ve memleketimiz için yapılıyor. Çankırı’da bizlerin göremediği neler vardır diye sizlerden duymak, öğrenmek istedik” dedi.

 İlin bir çok sorunu olduğunu aktaran Tekin, bunlardan en önemlilerinin otopark ve konut sorunu olduğunu dile getirdi. Kira fiyatlarının da çok yüksek olduğunu belirten Tekin, acilen yeni imar alanlarının açılarak yeni konutların üretilmesi gerektiğini söyledi.

Üniversitenin Çankırı için önemli olduğunu ve konut sıkıntısı yüzünden birçok öğrencinin ya kayıt yaptırmadan yada kaydını dondurarak geri gideceğini de aktaran Tekin, “Üniversitenin açılması ile bu konut problemi daha da artacak. 4 bine yakın üniversite öğrencisinin Çankırı’ya gelip kayıt yaptırmadan gittiğini duyduk. Yurt ve konut yetersizliğinden dolayı böyle bir olay yaşandığını duyduk. Bu Çankırı için çok kötü bir reklam olur. ” dedi.

Otopark konusuna da değinen Tekin, “İmarda otopark olarak gösterilen yerler maalesef ya daire oluyor yada dükkan. Sonuç olarak kaldırımlara bile araç park ediliyor ” dedi

Belediyenin çay projesine de değinen Tekin, “Zamanlama  bence doğru değildi. Çünkü korona virüs nedeniyle yüzlerce dükkan kapalıydı. Çay projesine giden para esnaflarımıza dağıtılabilirdi. Zor günler yaşayan esnaflarımıza bir nebze katkı olurdu. Keşke ileri bir tarihe ertelenseyidi” dedi.

Tekin son olarak ise, “Eğitimle ilgili Pazartesi günü saat 11:00’de parti binamızda da basın açıklamamız olacak” dedi.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Kazım Kayıkçı’da basın olarak Çankırı’nın gelişmesi noktasında üzerimize düşen her şeyi tam, yeri ve zamanında yapma gayretinde olduğunu söyleyerek, Tekin ve beraberindeki partililere ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.