Ilgaz’da terör, Hayaldi gerçek oldu

12 Haziranda yapılacak seçimler öncesi seçim çalışmalarını hızlandıran MHP, bugün Ilgaz’da düzenlediği mitingle halka seslendi.

Ilgaz meydanındaki miting İlçe Başkan Yardımcısı Osman Aşlakçı’nın konuşmasıyla başladı. Ilgaz olarak seçime hazır olduklarını belirten Aşlakçı, yaptığı konuşmada Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek’in Ilgaz ziyaretini hatırlattı. Çiçek’in çelişkili sözler kurduğunu belirten Aşlakçı, “Cemil Çiçek konuşmasında biz iktidara geldikten sonra İslam konferansına baş olduk dedi. Bu sözleri İmam Hatip Liseli bir kardeşiniz olarak dinledim ve gerçekten yüreğim acıdı. İslam ülkelerine baş olduğunu belirten Çiçek, Yemen’i, Mısır’ı ve Irak’taki devletin üçe bölündüğünü görmüyor mu? Kendi başını düzemeyen gelin başı hiç düzemez” dedi. Aşlakçı, Ilgazlılardan büyük alkış toplayan konuşmasını ” Seçim günü bunun hesabını hep beraber sandıkta soralım” sözleriyle tamamladı.

Ilgazda teröristlerin volta atması hayaldi gerçek oldu.

Aşlakçı’dan sonra kürsüye çıkan MHP milletvekili adayı Hüseyin Yakar sözlerine “Allah’ın rahmeti üzerinize olsun Ilgazlı kardeşlerim” diyerek başladı. Çankırı’nın en önemli sorununun işsizlik olduğunu belirten Yakar “Kötü gidişat ne yazık ki artarak devam etmekte. Gençlerimizin geldiği durum ortada. Asgari ücretle bile çalışmaya razı olan gençlerimiz işsizlikten kahve köşelerinde sürünüyor. İşsizlik beraberinde değişik sıkıntılara da yol açıyor” dedi. Geçtiğimiz günlerde Ilgaz’da yaşanan terör olaylarına da değinen Yakar sözlerini söyle sürdürdü.

” Binlerce terörist düşünce suçlusu diye affedilip, Türkiye’de yaşamaya davet ediliyor. Teröristlerin yanı başında yaşamamızdan doğan iç karışıklıkların son örneği Ilgaz. Komutanlar, paşalar suçunun ne olduğunu bilmeden ne kadar ceza aldığını bilmeden içeri tıkılıyor. Eğer vatanını milletini, memleketini sevmek suç ise suçlu aramayın. Suçlu biziz ve suçumuzdan kaçmıyoruz. Onların dediği gibi 9 yılda gerçek olan tek hayal, Ilgaz’da teröristlerin volta atmasıdır. Üzerinizde kurulan baskının farkındayız, sizler aklı hür, vicdanı hür yiğit insanlarsınız. Sizden isteğim tek şey 12 Haziranda vicdanınızla hareket etmenizdir” dedi.

 

Yakar’ın ardından konuşan MHP milletvekili adayı Dr. Şahin Eraslan, iktidar partisi milletvekili adaylarını sert sözlerle eleştirdi. İktidar partisinin halkı sadaka kültürüne alıştırmaya çalıştığını aktaran Eraslan, “Şunu yapacağız, bunu yapacağız gibi süslü laflar ediyorlar, Allah aşkına bir sorun madem yapacaktınız bugüne kadar aklınız neredeydi? 9 yıldır iktidarsınız neden yapmadınız, ne değişti? Ama haklarını da yemeyelim, geçen dün dürüst bir laf ettiler. Eski milletvekilleri çalışmadıkları için biz buradayız dediler, onları dürüst davrandıklarından dolayı tebrik ediyor, takdiri size bırakıyorum ” dedi. Ilgazlıları yakından tanıdığını ifade eden Eraslan, ” 1982 yılında Ilgaz’la tanıştım. O yıllarda Ilgaz dağlarında koyun-keçi güttüm. Maalesef o dağlarda şu an itler çakallar geziyor, neredesin Ilgaz kendine dön. Ilgaz’ın hastalığı gerçekten çok büyük diye düşündüm, tedavi reçetemi hazırladım yola koyuldum” dedi.  Ilgazlı birçok hastası olduğunu ve Ilgazlılardan büyük destek beklediğini belirten Eraslan ” Bugüne kadar hasta oldunuz bana geldiniz, size evimi, yüreğimi açtım. Şimdi ben sizin kapınıza geldim, bana yüreğinizi açın” dedi.

Eraslan konuşmasının sonunda Ilgazlılara seslenerek “Birileri güzel ülkemde T.C.’ye diz çöktürdük diyebiliyorlar. Bize yetki verin. Bunu söyleyenlere ayyıldızlı bayrağımız önünde diz çöktürelim” dedi.

Son olarak kürsüye çıkan Çerkeş Belediye Başkanı Şükrü Tarhan, Ilgaz’daki terör olayları üzerinden iktidara yüklendi. Dünya menfaati için, milli değerlerden biran bile taviz vermeyeceklerini belirten Tarhan, “İstikrarla büyümekten söz edenler, istikrarlı bir şekilde Çankırı’yı küçülttüler. Büyümekten gelişmekten bahsedenler, İç Anadolu’nun ortasındaki

Ilgaz dağına sahip çıkamadılar. Biz bu yurdu çakallara teslim etmeyeceğiz. Bu yaz eski günlerdeki gibi Kırkpınar yaylasında çadır kurup, piknik yapacağım. O yaylaları, o dağları itlere çakallara teslim etmeye niyetimiz yok. Bu yüzden bu zihniyeti yıkmak için, sağcı solcu herkesin oyuna talibiz” dedi.