İl divan toplantısı gerçekleştirildi

Saadet Partisi Çankırı İl Teşkilatı Genişletilmiş Ağustos 2013 İl Divan toplantısı yapıldı.

Ilgaz Dağı’nda yapılan toplantıya Genel Merkez GİK üyesi Mustafa Çulha, partinin il, ilçe teşkilatları yöneticileri ve belediye başkan adayları katıldı.

Teşkilat çalışmalarının değerlendirilmesi ve raporların okunmasından sonra söz olan Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun, Türkiye’de ve komşu ülkelerde meydana gelen olaylara dikkat çekerek “Çok zor ve tehlikeli bir sürece girmiş bulunmaktayız. Bu konuda ciddi endişe duymaktayız. Bu ülkeye sahip çıkmak zorundayız. Aksi halde kan ve gözyaşı olur. Olmaktadır da. Toplumun Saadet Partisi’ne ihtiyacı vardır. Çare Milli Görüş’tedir.

Müslüman coğrafyada ortaya çıkan vahşete ve katliamlara duyarsız kalamayacaklarını değinen UZUN, “Onurlarıyla ve sabırlarıyla cesurca direnen tüm kardeşlerimize yanlarında olduğumuzu bir kez daha haykırıyoruz. Allah muhafaza, bugün Türkiye’nin de Mısır ve Suriye olması hiç de zor değil. 22 İslam ülkesinden bir tanesi de Türkiye’dir. Türkiye’yi son anda sisteme dahil etmek istiyorlar. Bu nedenle mazlumların sesinin daha gür duyulması için, önceki gün Çankırı İl teşkilatı olarak otobüslerle mazlumların yanında olduğumuzu ifade etmek ve zalimleri lanetlemek üzere Saadet Partisi Konya İl Teşkilatımızın düzenlemiş olduğu Büyük Konya mitingine katıldık.

Yerelde Çankırı’mızın, genelde Türkiye’nin sorunlarının çözüme kavuşması için Milli Görüşü iktidara taşımamız gerekmektedir. Bu inanç ve kararlılıkla İnşâ-Allah, önce 2014 yerel seçimlerinde, daha sonra da genel seçimlerde büyük başarılar elde etmek için inanç ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam etmekteyiz.” dedi.

Hak ve Adalete Dayanan Yeni Bir Dünya

Saadet Partisi’nin önümüzdeki Belediye seçimlerinde başarıyla çıkmasının sonucunda, Genel Seçimlerde de Meclise girileceğini ve Meclis’in Hakkın hakim olması için çalışan bir Meclis olacağına inandığını kaydeden Uzun, “Çünkü insan için kendi çalışmasının karşılığından başka bir şey yoktur. Sadece Türkiye’de değil, bütün yeryüzünde Hak ve Adalete dayanan Yeni bir Dünya’nın kurulmasının ön şartının ise yaşanabilir bir ülke olarak Yeniden Büyük Türkiye’nin bir an evvel kurulmasıdır.” dedi.