“İçte dışta tüm alanlarda çakıldık”

İYİ Parti Atkaracalar ilçe teşkilat başkanlığı Binasının açılışı yapıldı.

              İyi Parti Atkaracalar İlçe Başkanlığı açıldı. Gerçekleştirilen açılışta Atkaracalar ilçe başkanı Veysel Akkaya katılımcılara teşekkür ederek Atkaracalar’da İyi Partiyi hak ettiği yere iktidara taşıyacaklarını söyledi

              İyi Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş ise, “Kuruluşunun 4. yılında İyi Parti tüm Türkiye sathında hızla büyüyor, teşkilatlarını tamamlayarak iktidar yürüyüşüne devam ediyor” dedi.

 Akbaş, “ 3 yılı aşan Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminde ülkenin geldiği durum ortadadır. Uçacaktık, kaçacaktık, altın, dolar düşecek, işsizlik azalacak, halkın yaşam standartları yükselecekti. Şimdi ne oldu ? Hiçbiri olmadı, anlaşılıyor ki bu sistemle bu ülke iyi yönetilemedi.

              Öyleyse bu sistemden dönmek vazgeçmek lazım. Biz diyoruz ki, iyileştirilmiş güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçelim. Eskiye dönelim demiyoruz. 1982 ihtilal anayasası’ndan kurtulalım. Çağın standartlarına, halkın ihtiyaçlarına cevap verecek geniş toplumsal uzlaşı ile ilk dört maddesi korunmuş, yeni bir anayasa yazılsın. Kuvvetler ayrılığı olsun, yargı, yasama ve yürütme üzerindeki tahakkümler kaldırılsın, seçim yasası değişsin. Halk kendini yönetecek insanları kendisi seçsin, siyasi partiler kanunu değişsin. Her şey daha demokrat, daha özgürlükçü olsun, daha adaletli daha liyakatli olsun” dedi.

              Uluslararası Politikalar Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş yaptığı konuşmasında; “TUİK enflasyon oranı 19.58 olarak açıklamakta, oysa çarşı pazar enflasyon oranı, halkın enflasyon oranı % 40-50 civarındadır. Tüm olumsuzluklar sistem ve kötü yönetim yüzünden olduğu aşikardır. İçte dışta tüm alanlarda çakıldık. Eğitim’den ekonomiye her alanda çıkmaza girdik.Bugün gübre fiyatları %120, artmış,3200 TL olan DAP gübre bugün 7200 TL’dir. Yem  fiyatları 70 liradan 160 liraya çıkmış, mazot, doğalgaza zam üstüne zam yapılıyor. Halkın alım gücü süratle düşüyor.Bizlere projesi yok diyenlere sesleniyorum, ARTAGAN projesini incelesinler. Rüzgar Gülü Projesini incelesinler baksınlar. Biz bu ülkeyi ekonomide de şaha kaldıracağız” dedi.