Has Parti aday adaylarını tanıttı

12 Haziran’da yapılacak olan milletvekili seçimleri öncesinde siyasi partiler, adaylarını tespit etmeye hazırlanırken, il başkanlıklarında da aday adayı tanıtımları devam ediyor.

Cumartesi günü aday adayları tanıtımını yapan Has Parti, 5 aday adayından 4’ünü tanıttı.

Tanıtım öncesi bir konuşma yapan İl Başkanı Şevket Koç siyasetin hız kazandığını belirterek, “Önümüzdeki seçimin sürpriz partisi Has Parti olacaktır” dedi.

Koç’un ardından Genel Merkez GİK üyesi Sadullah Şahin gündeme ilişkin bazı açıklamalarda bulunarak, Has Parti’nin ezber bozmaya hazırlandığını ifade etti.

Türkiye’nin güvenilir bir anket şirketinin Mart ayında yaptığı araştırmada Has Parti Lideri Numan Kurtulmuş’un yükselen liderler sıralamasında ilk sırada yer aldığını belirtti.

Yeni bir vekâlet döneminin başladığını söyleyen Şahin, “İhtirasları olan değil, iddiaları olan bir partiyiz” dedi. Şahin, “Aday adayları ile bir akit yapılacağız. Bu akitte yer alacak maddeler neticesinde gerçekten milletin vekili olacağına dair bir sözleşme olacak.” dedi.

Genel merkezin atadığı değil, milletin tercih ettiği isimlerin aday gösterileceğini kaydeden Şahin, seçim sürecinin hayırlı olmasını temenni etti.

Has Parti’nin Çankırı’dan başvuru yapan aday adayları Cemal Vidinli 55 yaşında emekli bir ö