Filizden Basın Toplantısı

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ve partililerle birlikte bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Çankırı milletvekili Hüseyin Filiz, OSB alanı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Çankırı ziyareti ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Çankırı’nın her yerde söz sahibi olduğunu dile getiren Filiz, AK Parti Genel Merkezi tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Kızılcahamam’da düzenlenen kampta da Çankırı’nın konuşulduğunu dile getirdi.
Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile ilgili çalışmaların aralıksız olarak devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde müteşebbis heyetinin kurulacağını açıklayan Filiz, “Kızılcahamam toplantısında başbakanımız OSB konusunun neden bu kadar uzadığını sordu. Bende geçen yıl başladığımız çalışmalara devam ettiğimizi belirttim. Sanayi Bakanımız söz aldı ve Çankırı’daki OSB’nin Türkiye’nin en hızlı kurulan sanayi bölgesi olduğunu söyledi. Toplantı’da OSB alanının yanı sıra ilimizle ilgili çok sayıda konuyu gündeme getirdim” ifadelerini kullandı.
OSB alanının kurulmasında uzun uğraş verdiklerini de ifade eden Filiz, “Benim danışmanım artık Sanayi Bakanlığı’nda yatıp, kalkıyor. Oradan çıkan evrakları takip ediyor ve elden alıp, Çankırı’ya ulaştırıyor. Yani evrak aynı gün hem Ankara’da, hem Çankırı’da işlem görüyor. Bir OSB 4 yılda kuruluyormuş. Ben hayatımda böyle bir şey görmedim. Böyle olursa 4 yılda yatırımcılar fikir değiştirirler. Anlayacağınız hükümet işleri kolaylaştırıyor, bürokrat zorlaştırıyor. İstediğin kanunu çıkart, bunu uygulayacak yine bürokrattır. Açıkçası benim kitabımda 2 yıl, 3 yıl bürokrasiyi beklemek yok. Bürokrasi arkadan gelsin, işler önden gitsin. Yoksa kalkınamayız, bizim yitik günlerimizi unutmak ve hamle yapmak istiyoruz” diye konuştu.
Tek amaçlarının Çankırı’ya hizmet getirerek kalkındırmak olduğunu vurgulayan Filiz, “Eğer milletvekilliğini çok önemsemiyorsan her şeyi konuşabilirsin. Milletvekilliğini risk etmek istemiyorsan tabi ki konuşamazsın. Orada 300 tane milletvekili vardı ve bazı milletvekilleri orada siyasete girdi. Ben siyaset değil, memleketimi konuştum. Siyasi gelecek hesapları yaparsam yüce Allah hesabını sorsun. Bu böyle devam edecek. Çünkü ben memleket için çalışıyorum. Eğer biz Çankırı’da bir işler başarıp, gidersek mutlu olacağız demektir. Bu millet halk için çalışanları asla ve asla unutmaz” şeklinde konuştu.
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başta olmak üzere Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı Çankırı’da ağırladıklarını hatırlatan milletvekili Filiz, yapılan ziyaretlerden duyduğu memnuniyetini dile getirerek, bu ziyaretlerin Çankırı’ya gelecekte olumlu yansımalarının olacağını kaydetti.
Halka hizmetin Hakka hizmet olduğunu vurgulayan Filiz, “Biz bu felsefe ile çalışıyoruz ve çalışmalara devam edeceğiz. Milletten aldığımız emanete asla hıyanet etmedik. Her hizmette insanımı merkeze aldık. Çünkü insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturunu şiar edindik” diye konuştu.
Kızılcahamam-Çerkeş karayolu ile ilgili yürütülen çalışmaların takipçisi olduklarını dile getiren Filiz, “ Yapılacak yeni yol ile Çerkeş stratejik bir önem kazanacak. Proje ihalesi yapıldı ve bütçesi belirlendi. Proje bitmeden önce orada yetkililer ile ilgili bir görüşme yapacağız. Bölgeye yapılması planlanan tüneli tartışacağız. Bu projeyi Türkiye’deki ilk 50 proje arasına sokmaya çalışıyorum. Proje hayata geçtiğinde oraya İç Anadolu’nun en büyük tüneli yapılacak” ifadelerini kullandı.
Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç de. Belediye olarak hazırladıkları projelerin hayata geçirilmesi noktasında verdiği desteklerden dolayı milletvekili Filiz’e teşekkür etti.