Esnaftan Meral Akşener’e HDP tepkisi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çankırı’da il ve ilçe esnafları ile buluşmak üzere geldiği ziyarette, Şabanözü esnaflarından olan İsa Soydaş’ın, “Bu memlekette birlik olun, HDP olmasın” tepkisiyle karşılaşmasıyla birlikte “şimdi geldik siyasete” dedi ve yanına oturarak kendini açıkladı.

Meral Akşener dünkü ziyareti ile birlikte Şabanözü esnaflarını da ziyaret etti.

Ziyareti sırasında Şabanözü esnaflarından olan İsa Soydaş’ın dükkanına girerek, “Ben 20 Ocak 2020’den beri ilçe ilçe esnaf geziyorum. O zaman için pandemi yoktu. Kapıdan içeri girdiğim zaman iktidarı yermiyorum, kendi partimi övmüyorum, propaganda yapmıyorum sadece esnafı konuşuyorum.” dedi ve Soydaş’ın halini hatırını sordu.

Soydaş, durumunun iyi olduğunu izah ettikten sonra verdiği HDP tepkisiyle Meral Akşener’i şaşırttı.

“Ben kimim, bir karar verin artık.”

Akşener, tepkiye karşılık olarak, “28 Şubat dönemini bugün Ak Parti çok iyi hatırlar. O günün Meral Akşener’ine bugünün ülkesinde kafir denildi, o günün Meral Akşener’ine 2015 seçimlerinde kocasını aldattı denildi, o kadar çok şey denildi ki, o günün Meral Akşener’ine, FETÖ’cü denildi en son PKK’lı denildi, bırak HDP’liyi PKK’lı denildi. PKK’lılarda bana; ‘Eski İçişleri Bakanı faili meçhulcü’ diyor” diyerek HDP ile ittifak yapmadığını bunun bir iftira olduğunu söyledi.

Sözlerine devam eden Akşener, “Seçim zamanı arkadaşlar gelip ikna ederlerse oyunuzu alacaklar. Benim inancım şu ki; Oculuk buculuk üzerinden yapılan tanımlamalar genellikle iftiraya dayanır ve bu işin sonunda kazığı vatandaş yer. Siyasi ocu bucu demiyorum; namaz mı kılıyor, kılmıyor mu, onu mu yapıyor bunu mu yapıyor üzerinden biz bölündük. Bu bölünmeden sen vatandaş olarak ne kazandın? Hiçbir şey. Şabanözü’ndeki ekonomik durumun iyi olmasından bahsetmiyorum. Allah daha çok versin. İl başkanı çok gelişmiş bir ilçe olduğunu söyledi. Vatandaş seçimde bir partiyi iktidar yapar ve beni yöneteceksin der. Muhalefete de muhterem senin görevin de benim avukatlığımı yapmak.” dedi.

Akşener, “PKK ile iş tutanın Allah belasını versin. Ben tutmuşsam benim belamı versin. Başkası tuttuysa onun belasını versin.” Dedi.

Tekrardan atılan iftiralara dönen Akşener, “FETÖ’cülüğü bile izah etmeye çalışıyorum bu ülkede neler olduğunu bilen bir vatandaş olarak. Fakat HDP ile iş birliği yaptınız dersen olmaz. Hayatında PKK’ya taş atmamış adamlar bana HDP ile iş tuttun diyor. Ben bu ülkenin İçişleri Bakanlığını yapmış birisiyim. O çok sevdiğiniz abiniz ile ilgili burada konuşursam olmaz. Açılım süreçleri, megri megriler… Bunu ne yapacağız? Zora düştükleri zaman saldırıya uğramış gibi yapıyorlar ben yemem.” sözleriyle konuşmasına son verdi.