Dunlop

Eraslan Yapraklı’da seçim turunda

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP milletvekili adayı Dr. Şahin Eraslan doğum yeri olan Yapraklı’da Kaymakamlığı, kamu kurum ve kuruluşlarını, İkizören beldesi ve bazı köyleri ziyaret edip vatandaşlarla sohbet etti.

Yapraklı gezisine Yapraklı pazarından başlayan MHP milletvekili adayı Dr. Şahin Eraslan MHP Yapraklı İlçe Başkanı Mehmet Yıldırım ve partililerle birlikte pazarcı esnafını ziyaret etti. Pazarcı esnafı ve alışverişe gelenlerle sohbet eden Eraslan’a, “Bizim oğlan geldi” diyen Yapraklılılar sevgi gösterisinde bulundular.

Yapraklı esnafını ziyaret eden Eraslan esnafın derdini dinledi. Son zamanlarda Yapraklı ilçesinin sürekli göç verdiğini söyleyen Dr. Şahin Eraslan, “Bakıyorum ilçede bir şey kalmamış. Adliye, Cezaevi, Sağlık Meslek Lisesi, TEK gibi devlet kuruluşları kapatılmış. İlçe gelişeceğine, küçülmeye başlamış” dedi.

MHP milletvekili adayı Dr. Şahin Eraslan Kaymakam Elif Canan Tuncer Ersöz’ü ziyaret etti. Kaymakam Ersöz, “Öğretmenler çocuklara ödev veriyor, bol bol kitap, dergi ve gazete okuyun diye, ama ilçede günlük gazete satan bir bayii yok. Bu da ilçenin durumunu ortaya koyuyor. İlçedeki esnaflara günlük gazete satmaları konusunda uyarıda bulunmama rağmen ilçeye günlük gazete girmiyor. Esnaf satış yapmak istemiyor” açıklamasında bulundu. MHP milletvekili adayı Dr. Eraslan milletvekili olduğu takdirde Türkiye’yi 5 yıl içerisinde dünyanın en çok okuyan ülkesi haline getireceğini, bunun için de bazı kurumlarla birlikte çalışma yapacağını söyledi.

İlçede bazı kurum ve kuruluşları ziyaret eden Dr. Şahin Eraslan Yukarıöz Beldesi meydanında vatandaşlarla sohbet etti. Aşağıöz köyünde de vatandaşların sevgi gösterisi ile karşılanan MHP milletvekili adayı Dr. Şahin Eraslan, Tatlıpınar köyünü de ziyaret etti.