Dunlop

Eraslan seçim çalışmalarını sürdürüyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eraslan, “Çok kitap okuyun”

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı milletvekili adayı Şahin Eraslan seçim çalışmalarını sürdürüyor. İlçe ve köyleri gezen Eraslan, vatandaşlarla sohbet ederek onların özellikle sağlık durumları ile ilgileniyor. Eraslan, Eldivan ilçesini ziyaretinde vatandaşların yanı sıra öğrencilerle de sohbet ederek derslerinin durumunu sordu. Öğrencilere günde kaç saat ders çalıştıklarını soran Eraslan, gençlerin “1 saat çalışıyoruz” cevabı karşısında, “1 saat asla yetmez. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Atatürk bu memleketi sizlere emanet etti. Onun için günde 1 saat değil, 2 saat çalışmanız lazım. Ve mutlaka bir idealiniz olması gerekir. İleride polis, avukat, doktor, kaymakam ve vali olmak istiyorsanız mutlaka çok çalışın ve en önemlisi kitap okuyun” öğüdünü verdi.

 

Eraslan, “Benim milletimin ürettiği her şey mi zararlı?”

Seçim çalışmaları çerçevesinde Eldivan ilçesini ziyaret eden Şahin Eraslan, ilçe gezisinin ardından köyleri de ziyaret etti. Köylülerle birlikte tarlada ince ekmek yiyen Eraslan, köylü ve çiftçiye yönelik çalışmalar yüzünden köylerin boşaldığının altını çizdi. Eraslan, “Yıllardır bize tereyağı zararlı, şu zararlı, bu zararlı dediler. Bize margarin ve dışarıdan gelen şeyleri yedirdiler. Allah aşkına benim köylümün, benim memleketimin ürettiği her şey mi zararlı? Uygulanan politikalar yüzünden köylerimiz boşalıyor. Üretim olmadığı için dışa bağımlı tüketici bir toplum haline geliyoruz” dedi.

 

 

 

“Sen onu bırakmazsan o seni bırakır”

MHP Milletvekili adayı Şahin Eraslan seçim çalışmaları çerçevesinde vatandaşlarla sohbetlerini sürdürüyor. Eldivan ilçesinde vatandaşlarla sohbet eden Eraslan, sigara içen bir vatandaşa “Bırak bunu. Sağlığa zararlı” demesi üzerine vatandaş, “Denedim olmadı, artık benim 41 yıllık arkadaşım oldu” demesi üzerine, Eraslan, “Asla pes etmeyeceksin. İradene güven ve tekrar tekrar dene. Bak çok güzel bir ilçede yaşıyorsun. Havası çok güzel. Bu havayı değerlendir. Sen onu bırakmazsan o seni bırakır” dedi.

Vatandaşlarla sohbetini sürdüren Eraslan, “Biliyorsunuz ben doktorum. Eğer doktorluğumdan memnunsanız beni meclise gönderin. Meclise gönderin ki orayı da tedavi edeyim” dedi.

Eldivan Sağlık Ocağını da ziyaret eden Eraslan, 4/B, 4/C uygulamalarını kaldıracaklarını aktararak, “Herkes aynı işi yapıyor, ama farklı uygulamalar var. Biz bu farkı kaldıracağız” dedi.