DSP’den gazetemize ziyaret

Demokratik Sol Parti (DSP) Çankırı milletvekili adaylarından Namık Kaya, Perşembe günü gazetemizi ziyaret etti. İl Başkanı Gani Çağlar ve İl Başkan Yardımcısı Kemal Özdemir’le birlikte gazetemizin yazı işlerini ziyaret eden Demokratik Sol Parti Çankırı 1. sıra milletvekili adayı Namık Kaya, partilerinin seçim çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

“Çokça üreten, hakça bölüşen Türkiye için” sloganıyla yola çıktıklarını belirten Kaya, “Ülke sorunlarının başında üretimsizlik gelmektedir. Üretimsizlik işsizlik gibi bir çok sorun meydana getirmektedir. Üretmeden bölüşüm olmaz. Esnafın sorunlarını biliyoruz, bu yüzden nasip olursa ilk işimiz Esnaf Bakanlığı kurmak olacaktır” dedi.

1999 – 2002 yıllarında DSP iktidarında yaptığı çalışmalara da değinen Kaya, “İktidarken Çankırı köylerinin %80’lik bölümünün su ve yol sıkıntısını çözmüştük. Başbakanın Çankırı mitinginde bahsettiği o köyler de halen bizim yaptığımız yollar kullanılıyor. Biz Ecevit’ten aldığımız emaneti layık olduğu yerlere taşımak istiyoruz” dedi.

Muhabirimiz Aynur Kapdan’ın, “Çankırı için çılgın projeniz nedir? Korgun Organize Sanayi Bölgesi için bir öneriniz var mı?” sorusunu yanıtlayan Kaya,”Projelerimizi halkımızla beraber  oluşturacağız. Korgun Organize Sanayi Bölgesi’nin tam kapasite ile çalışması için elimizden geleni yapacağız” dedi. “Kızılırmak Havzası konusundaki düşünceniz nedir?” sorusunu “Belirttiğim gibi çözüm üretme yolunda halktan gelen istekleri kullanacağız. Halk ne derse onu yapacağız” diye yanıtlayan Kaya, somut bir öneri belirtmedi.

“Biz Çankırı’yı TBMM’de en iyi şekilde temsil etmek için çoktan hazırız” diyen Kaya, hayırlı çalışmalar temennisiyle gazetemizden ayrıldı.