Çivitçioğlu adayım dedi

14 Nisan’da yapılacak olan Çankırı AKP İl Kongresi öncesinde AKP İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, partisinde bir basın toplantısı düzenleyerek adaylığını açıkladı.

İl ve İlçe Teşkilat Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanı, Kadın Kolları Başkanı ve Gençlik Kolları Başkanı ile çok sayıda partiliyi parti binasına toplayan Çivitçioğlu, kelimenin tam anlamıyla gövde gösterisi yaptı.

9 Şubat 2011 tarihinde atama ile göreve geldiğini söyleyen Çivitçioğlu, görev süresi boyunca Çankırı’da görüşmemiş bir miting ve 12 Haziran seçimlerinde büyük bir oy oranı ile zafer kazandıklarını kaydetti.

Parti kararlarında her kademe teşkilat mensubu ile uyum içerisinde çalıştıklarını aktaran Çivitçioğlu, “ Göreve geldiğimiz günden bu yana hiç bir kardeşimizi birbirinden ayırt etmedik. 1 yılı aşkın görev süremde genel merkezimizle, milletvekillerimizle, teşkilatımızla bir bütün olduk. Çankırı’ya hizmet noktasında, bu uyum sayesinde başarıyı yakaladık.  11 ilçemizle toplam 14 kongre gerçekleştirdik ve bu kongrelerin tek liste ile birlik beraberlik ile tamamladık. Partimizde şu an büyük bir birlik beraberlik mevcuttur” ifadelerini kullandı.

AKP İl Başkanlığı’nın millete hizmet makamı olduğunu ifade eden Çivitçioğlu, 14 Nisan 2012 Cumartesi günü yapılacak olan 4. olağan il başkanlığı kongresine tekrar aday olduğunu söyledi.

Kongreye Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın da katılacağını aktaran Çivitçioğlu, Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda saat: 14.30’da yapılacak kongreye tüm Çankırılıları beklediğini belirtti.

Gazetecilerden gelen soruları da yanıtlayan Çivitçioğlu, 106 delegenin silinmesiyle seçimlerde bir eksiklik olmayacağını aktardı. Çivitçioğlu, “Bu güne kadar hiçbir seçimimizde tüm delegelerimiz oy kullanmadı. Ben bu 106 delegenin silinmesiyle seçimde bir eksiklik olacağını düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

Eski Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Boz’un adaylığı konusuna değinen Çivitçioğlu, Hüseyin Boz ile birkaç kez görüştüklerini, fakat bir araya gelemediklerini aktardı. Boz’un bugüne kadar bir açıklama yapmadığını belirten Çivitçioğlu, aralarında hiçbir sıkıntının olmadığını söyledi. Öte yandan 3 dönem merkez ilçe başkanlığının ardından parti tüzüğü gereği görevi bırakan Hüseyin Boz’un da önümüzdeki günlerde adaylığını açıklaması bekleniyor.

Yazarlarımız Hakkında