Çerkeş Belediyesi’ne odaklandılar

AKP Çerkeş İlçe Danışma Kurulu Toplantısı Çerkeş Vali Erdal Aksu Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda yapıldı. Toplantıya, Milletvekili Hüseyin Filiz, Korgun Belediye Başkanı Halil Öz, Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitcioğlu, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Öztürk, Ak Parti Çerkeş İlçe Başkanı Hayati Kaya ve partililer katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda açılış konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Ak Parti Çerkeş İlçe Başkanı Hayati Kaya, Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlere kararlı bir şekilde hazırlandıklarını belirterek, “Üye sayımızı hızla arttırdık. Şuanda 1300 üyemiz var. Teşkilat olarak her zamankinden daha güçlüyüz. İnşallah belediye seçimlerini kazanacağız” ifadelerini kullandı.

AKP İl Başkanı Salim Çivitcioğlu ise, “Çerkeş’e daha iyi hizmet etme düşüncesindeyiz” diyerek, “Çerkeş’i 10 senedir tanıştıramadığımız yerel yönetimle, bu seçimlerde tanıştırmak istiyoruz. Mart 2014’teki seçimleri kazanacağımızdan en ufak bir şüphem yok. Milliyetçilik hizmet etmektir. Biz milliyetçilik kavramını onlardan daha iyi yapıyoruz. Çerkeş Belediyesini alacağımıza inancım tam” şeklinde konuştu.

Çivitcioğlu’nun ardından kürsüye gelen Milletvekili Hüseyin Filiz, parti tarafından anket yapılacağını belirterek, “Genel Başkanımız genellikle bu anketlerde birinci olanı atıyor. Çünkü Ak Parti millet ne isterse onu yapıyor. Milleti esas almayan hiçbir yapı başarılı olamamıştır” ifadelerini kullandı.

Çerkeş’le ilgili 2 projeyi çok önemsediğini aktaran Filiz, “Birincisi, Kızılcahamam Çerkeş yoluna yapılacak tünel, ikincisi de meslek yüksekokulu. Bu işlerin yakın takipçisi olacağım. Çünkü bu işler Çerkeş’in standardını arttıracaktır” diye konuştu.

Çerkeş OSB için yatırımcılarla görüştüğünü dile getiren Filiz, Makedonyalı bir yatırımcının 15-20 milyon dolarlık bir yatırım yapmak istediğini ancak bazı prosedürler uymadığı için bakanlar kurulunun onay vermesi gerektiğini kaydetti. Filiz, bu olayı bakanlar kuruluna sokabilmek için çalışacağını ifade ederek, “Olması zor bütün işlerle ben uğraşıyorum. İnşallah bunu bakanlar kuruluna sokabilirsem Çerkeş’e bu yatırımı yapacağız. Ben milletvekili olmadan önce Çerkeş’in milletvekiliyim demiştim. Şimdi de bu doğrultuda çalışıyorum” dedi.

Milletvekili Hüseyin Filiz, son olarak, belediye seçimlerinde Çerkeş’i kazanmak istediklerini söyleyerek, “Çerkeş’e geldiğimizde kendi belediyemize girmek istiyorum. Birbirimize kenetlenelim ve çok çalışalım. Ben şimdiden büyük bir hata yapmazsak belediye seçimini aldık görüşündeyim” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından toplantı, basına kapalı olarak devam etti.